Slack’ten kaynak paylaşımını kolaylaştıracak yeni hususiyet

Slack’ten kaynak paylaşımını kolaylaştıracak yeni hususiyetKurumsal komünikasyon platformu Slack Canvas ismini verdiği yeni hususi durumunu duyurdu. Canvas’ı bir “yüzey” olarak tanımlayan firma, bu yüzeyde ekiplerin işleri için kritik kaynakları düzenleyip paylaşabileceğini belirtti.

Önümüzdeki yıl kullanıma sunulacak Canvas’ın Slack’te fikirleri ve detayları paylaşmak veya sıraya dercetmek için yararlanılan üçüncü taraf platformların yerini alması hedefleniyor. Bu platformlar içinde Google Dokümanlar da bulunuyor.

Kullanıcılar Slack’teki ekip adlarının tarafındaki menü üstünden yeni bir Canvas oluşturabilecek. Bu Canvas’a dosyalar, linkler, kanal listeleri, iş akışları, videolar ve diğer kaynaklar yerleştirilebilecek. Böylelikle takım üyelerinin gereksinim duydukları kaynakları bulmak için fazla zaman harcamalarına gerek kalmayacak.

Slack Canvas’ın marketing kampanyalarının düzenlenmesi, hususi brifinglerin herkesle paylaşılabilmesi ve yeni çalışanların oryantasyonu şeklinde işlerde kullanılmasını hedefliyor. Kullanıcılar herhangi bir koda gerek olmadan Canvas oluşturabildikleri şeklinde, mevcut Canvas’larını da yeni kullanım amaçlarına göre düzenleyebilecek.

Slack Canvas hususi durumunu duyurmasının yanı sıra başka yenilikleri de hayata geçiriyor. Geçtiğimiz haziranda sesli müzakere özelliği için duyurulan yenilikler de kullanıcılarla buluşmaya başlıyor. Artık Slack üzerinden kullanıcılar görüntülü görüşmeler yapabilecek. Bu görüşmelerde arka planı bulanıklaştırmak veya emojili reaksiyonlar vermek de mümkün olacak.

kaynak: teknoblog.com

Similar Posts

Bir cevap yazın