Slack’ten Cal Henderson ve Sir Richard Branson, First minute Capital’in üçüncü fonunu destekliyor

rent a car 34

Son zamanlarda İngiltere’nin VC ekosistemi hakkında bazı tipik İngiliz (veya daha doğrusu İngiliz) kıyamet tellallığına rağmen, yeniden icat etme kabiliyetini inkar etmek mümkün değil. Tanık Moonfire’ın yeni 115 milyon dolarlık fonu, IQ Capital’in 200 milyon dolarlık fon ve Seedcamp’ın yeni 180 milyon dolarlık fon. Ve ufukta şu şekilde taze iyi haberler var: ilk dakika sermayesi‘nin yeni üçüncü erken aşama girişim fonu.

Brent Hoberman CBE ve Spencer Crawley tarafından 2017’de kurulan yeni genel fon – şimdiye kadar 100 milyon dolar toplamış ve son kapanışı bu yıl içinde yapılacak – İngiltere ve Avrupa’daki erken aşamadaki girişimlere yatırım yapacak. En son fondaki yeni yatırımcılar arasında Slack’in kurucu ortağı Cal Henderson ve Virgin Group’tan Sir Richard Branson yer alıyor.

Kasım 2020’de, ilk dakika kabarık 160 milyon dolara ulaşan ikinci erken aşama girişim fonu. Öyleyse bugüne kadarki fonu inceleyelim.

• MYK Fon I: 73 milyon sterlinlik fon I (bugünün dolarıyla 91 milyon dolar)
• MYK Fonu II: 132,3 milyon £ fon II (160 milyon $)
• MYK Fonu III’ün ilk kapanışı – nihai kapanışın bu yılın sonlarında yapılması bekleniyor: 80 milyon £ (100 milyon $)
• SPV’ler: 32 milyon £ (40 milyon $)

first minute, fonun Palantir, Ocado, Supercell, MongoDB, Check Point, Wayfair ve Zalando’nun kurucu ortakları da dahil olmak üzere 130 unicorn kurucusu tarafından desteklendiğini söylüyor. Ayrıca Mubadala Capital gibi kurumlar ve birkaç küresel CEO’nun yanı sıra yarım düzine ABD’li çok aşamalı şirket de katılıyor. Bir sürü daha önceki ve şimdiki LP’leri görebilirsiniz. Burada.

Fonun kurucu ortağı Hoberman yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Süper güçlerimizden biri, ister iş geliştirme ister melekler olarak yanımızda yatırım yapacak yıldız LP’leri getirmek olsun, kurucularımızı desteklemek için ağımızı kullanıyor.” Bu hiç de sürpriz değil – Hoberman seçkinleri ağırlıyor, yalnızca davetliler için “Kurucular Forumu” ABD ve Avrupa’da kelimenin tam anlamıyla teknolojinin kim olduğu anlamına gelen her yıl olay.

Fonun profortilio’sunda A.Team, Storyblok, Robocorp, Engflow, Wayve, Klang, Clockwork Labs, Ramp, Element) ve Generation Home gibi önemli girişimler bulunuyor.

Birçoğu Sequoia, Andreessen Horowitz, Atomico, Index, Benchmark, Coatue, Softbank, Tiger, General Catalyst, Northzone, Mubadala Capital, NFX, Balderton, D1, Felicis, Bain Capital ve Tencent gibi şirketlerden yükselmeye devam etti.

Bu son zamla, first minute şimdi 400 milyon dolarlık bir AUM’ye ve Londra, Berlin ve Nice’de yerleşik 20 kişilik bir ekibe (8 yatırımcı, 8 platform tarafında ve 4 yarı zamanlı girişim ortağı) sahip olduğunu söylüyor.

First minute, tabii ki, Londra’da çokça bulunan ve Avrupa’daki diğer tüm başkentlerden çok daha fazla olan diğer birçok erken aşama VC fonuyla rekabet etmek zorunda kalacak. Bunlar, Endeks Girişimlerini içerir. Accel Partners, Balderton Capital, Ascension, MMC Ventures, Octopus Ventures, LocalGlobe, Connect Ventures, Downing Ventures, Passion Capital, Notion Capital, Playfair Capital, Fuel Ventures ve Beringea bunlardan sadece birkaçı.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın