Siri sonunda kayıp Apple TV uzaktan kumandanızı bulabilir

rent a car 34

Yemin ederim, Apple TV uzaktan kumandası özellikle yastıkların arasından kayarak bir kanepenin kara deliğine düşecek şekilde tasarlandı. Uzaktan kumanda küçük, ince ve çok pürüzsüz. Ama harika haberlerim var. Bugün, Apple’ın 2023 Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı sırasında, kısa bir söz hayatıma umut getirdi: Siri yakında kayıp Apple TV uzaktan kumandanızı bulabilecek.

Detaylar şimdilik hafif. Apple TV ve iPhone’un hangi modelde bu özelliği kazanacağı belli değil. Ayrıca sistemin nasıl çalışacağı da net değil. Apple TV Remote bip sesi çıkarır mı? iPhone, yakındaki bir Airtag’i bulurken olduğu gibi bir ok gösterecek mi? Ve bu sistem özellikle Siri aracılığıyla mı çalışıyor yoksa sahibinin Apple ürünleriyle birlikte Find My uygulamasına uzaktan kumandalar eklenecek mi?

Bu önemli soruların cevaplarını henüz almadım.

Bu özellik uzun süredir kullanıcılardan talep ediliyor. Apple, küçük, kolayca kaybolabilen uzaktan kumandalar tasarlamada yalnız değil. Roku’dan Google’a kadar herkes, yayıncılarıyla birlikte küçük uzaktan kumandalar gönderiyor (hepsini kaybettim). 500 düğmeli eski Comcast uzaktan kumandalarını hatırlıyor musunuz? 2009’da bir TechCrunch yazarı onlara Fisher Price uzaktan kumandaları adını verdi., ki bu bir bakıma doğru. Bu uzaktan kumandalar korkunçtu ama en azından kaybetmeleri zordu.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın