Singapurlu Ora, telesağlığa dikey olarak entegre bir yaklaşım benimsiyor

Singapur merkezli tele sağlık platformu Ora’nın kurucusuna göre, hastalarının %90’ı 39 yaşından küçük ve durumları için çevrimdışı tedavi görmemiş. Bu, çoğunlukla şehirlerde yaşayan bin yıllık hastalarının iyi bir deneyim yaşamasını sağlama sorumluluğunu Ora’ya yüklüyor. Ora, belirli sağlık sorunlarına odaklanan sektörlerle çalışmak istiyor. Bayanlar Ve erkek Sağlığı Ve cilt bakımı. Ayrıca, konsültasyonlardan reçete teslimine ve bakım sonrasına kadar her şeyi ele alan uçtan uca bir platform işletiyorlar.

Bugün Ora, Güneydoğu Asya’daki en büyük tele sağlık A Serisi turu olduğunu söylediği A Serisi fonunda 10 milyon dolar topladığını duyurdu. Yatırım, Gobi Partners, Kairous Capital ve GMA Ventures’ın katılımıyla TNB Aura ve Antler tarafından yönetildi.

Bu, Ora’nın 2020’deki başlangıcından bu yana elde ettiği toplam tutarı 17 milyon dolara çıkardı. Ora, Zalora’nın eski CMO’su Elias Pour tarafından kuruldu ve geçen yıl piyasaya sürüldüğünden bu yana aylık bazda %20’nin üzerinde kesintisiz büyüme kaydettiğini söylüyor.

Pour, TechCrunch’a Zalora’da çalışırken “kendilerini ifade etmelerine izin veren moda satın almalarının yönlendirdiği, iyi görünmeye yatırım yapan müşterilerden cilt, saç gibi fiziksel görünümle bağlantılı iyi hissetmeye doğru çok net bir eğilim gördüğünü söyledi. kilo ve genel sağlık.” Yetersiz hizmet alan segmentleri aramaya başladı ve sağlık hizmetlerinde büyük bir fırsat buldu.

Ora'nın kurucusu ve CEO'su Elias Pour

Ora’nın kurucusu ve CEO’su Elias Pour

Pour, Güneydoğu Asya’nın dünya çapında cepten yapılan sağlık harcamalarının en yükseklerinden birine sahip olduğunu, bu nedenle insanları doğrudan ödemeye geçmeye ikna etmek için bir davranış değişikliğine gerek olmadığını da sözlerine ekledi. “İnsanlar zaten sağlık masrafları için ceplerinden ödemeye alışkın ve bu kategori DTC için çok uygun.”

Ora, 2021’deki lansmanından bu yana 250.000’den fazla doktor muayenesi gerçekleştirdiğini söylüyor. Uçtan uca bir modele sahip, yani konsültasyonları, eczaneyi, ilaç dağıtımını ve satın alma sonrası bakımı kapsıyor. Ora, gelirinin %70’inden fazlasını oluşturan aboneliklerle aboneliklerle para kazanıyor.

Ora dikey olarak entegre edilmiştir ve şu anda üç marka işletmektedir. Modüller olarak adlandırılan ilki, çevrimiçi dermatoloji konsültasyonlarına ve reçeteli cilt bakımına odaklanıyor. İkincisi, andSons, erkek sağlığı hizmeti sunarken üçüncüsü, OVA, kadın üreme sağlığı hizmetlerini tedavi eder.

Platform öncelikle genç bir müşteri kitlesine hitap etmektedir. Şirket, hastalarının %90’ının 38 yaşın altında ve daha önce hiç çevrimiçi tedavi görmediğini söylüyor. Daha genç hastalar esneklik ve hız talep ediyor, bu nedenle Ora’nın teletıp modeli onlara çekici geliyor.

Pour, Güneydoğu Asya’da sağlık hizmeti sağlayıcılarının karşılaştığı zorluklardan birinin, gençleri çarpıtan “hasta popülasyonu ile sağlık hizmetlerinin eski deneyimi arasındaki büyük kopukluk” olduğunu söyledi. Önümüzdeki on yılda sağlık hizmetlerinin yaklaşık %80’inin çevrimiçi hale getirileceğine inanıyor.

“Bugün başkentlerde yaşayan 20’li ve 30’lu yaşlardaki kadın ve erkekler toplam nüfusun yüzde 36’sını oluşturuyor. 2030 yılına kadar çoğu pazarda nüfusun yarısını temsil edeceği tahmin edilen en hızlı büyüyen segmenttir” dedi. Pour, Ora’nın “güvenlerini kazanmak için bu erken aşamada onlarla güçlü bir ilişki kurduğunu ve yaşlandıkça sahip olacakları sağlık hizmetleri ihtiyaçlarını karşılamak için ilgili kaldığını” sözlerine ekledi.

Pour, Ora’nın belirli sağlık sorunlarına odaklandığı için Doctor Anywhere, Speedoc ve Alodokter gibi diğer telesağlık oyuncularından ayrıldığını söyledi. Ora ayrıca tedavi sonrası hizmet ve klinik süreklilik sağlamak için reçeteli, OTC ve güçlü tüketici ürünlerini birleştiriyor.

Ora’nın yeni finansmanı, yeni pazarlara açılmak ve markalarını 1.300’den fazla perakende mağazasına taşımak için kullanılacak.

TNB Aura kurucu ortağı Charles Wong yaptığı açıklamada, “[Ora’s] Uzmanlaşmış ve genellikle tabu olan sağlık sektörü dikeylerine odaklanmanın yanı sıra doğrudan hastaya yaklaşımı, ekibin tüm değer zinciri boyunca hastaların özel ihtiyaçlarını karşılayan pazar lideri birim ekonomisi sunarken kendisini açıkça farklılaştırmasına yol açtı.”

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın