Silicon Valley Bank’ın baş risk görevlisi, işi aldıktan aylar sonra çıktı

Silicon Valley Bank’ın çöküşü ilk kez gözler önüne serilirken, gecikmiş bir açıklama kaosa biraz renk kattı: Banka geçen yılın büyük bir bölümünü baş risk sorumlusu olmadan geçirdi ve ayrılan banka ayrılmadan önce bankada 4 milyon dolardan fazla hisse sattı.

Ocak 2023’te katılan yeni CRO Kim Olson, banka düzenleyiciler tarafından kapatılmadan önce sadece üç aydır görevdeydi. Şimdi, kaynaklar TechCrunch’a Olson ve en az bir başka yöneticinin de SVB’den ayrıldığını söylüyor. Kaynaklar, SVB’nin baş denetim yöneticisinin de işi bıraktığını söyledi.

Ayrılış, First Citizens Bank tarafından SVB’nin 72 milyar dolarlık bir kısmının satın alınmasından sadece iki hafta sonra gerçekleşti. Son ayrılmalar, banka düzenleyiciler tarafından devralındığında ayrılan eski CEO Greg Becker ve CFO Daniel Beck de dahil olmak üzere bir dizi yönetici çıkışının tepesinde.

SVB ve Olson, TechCrunch’ın Olson’ın ayrılışı hakkında daha fazla yorum yapma talebine yanıt vermedi. Yeni birleşen kurumdaki çalışanlar, yeni baş risk görevlisinin kim olacağını henüz bilmiyor. Potansiyel bir halef, First Citizens’ın CRO’su Lorie Rupp’tur. 2017’den beri rolde.

Yetenek hamlelerinin, SVB’nin yeni sahipliğe geçişinin doğal bir parçası olarak devam edeceği kesin. Silicon Valley Bank’ın kurulmasından bu yana bir aydan biraz fazla zaman geçti. düzenleyiciler tarafından kapatıldı.

TechCrunch’a gönderilen bir açıklamaya göre bugün HSBC USA, “inovasyon ekonomisine adanmış” yeni bir teklif oluşturmaya yardımcı olmaları için SVB’den 40 bankacıyı işe aldığını duyurdu. Banka, baş iş geliştirme sorumlusu Sunita Patel, Yaşam Bilimleri ve sağlık hizmetleri başkanı Katherine Andersen, teknoloji ve sağlık bankacılığı başkanı David Sabow ve teknolojiyi denetleyecek teknoloji kredi çözümleri başkanı Melissa Stepanis de dahil olmak üzere kıdemli SVB yeteneklerini kaçırdı.

Girişim dünyasında olup bitenler hakkında ilgi çekici bir ipucunuz veya ipucunuz varsa, Natasha Mascarenhas’a Twitter’dan ulaşabilirsiniz. @nmasc_ +1 925 271 0912 numaralı telefondan Signal üzerinden veya Anonimlik taleplerine saygı gösterilecektir.


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın