Semra Güzel’in ifadesi ortaya çıktı

Semra Güzel’in ifadesi ortaya çıktıTerörist Volkan Bora ile fotoğraflarının ortaya çıkması üzerine HDP’li Semra Güzel’in dokunulmazlığı 327 kabul oyuyla kaldırmıştı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafınca ‘silahlı terör örgütüne üye olmak’ suçundan hakkındaki yakalama kararı çıkarılan Güzel Silivri’de yakalanmıştı. Güzel, emniyetteki işlemlerinin arkasından İstanbul Adalet Sarayı’na sevk edildi. İstanbul Sulh Ceza Hakimliği’nden Ankara 3. Sulh Ceza Hakimliğine SEGBİS ile bağlanan Güzel hakkında tutuklama sonucu verildi.

Tutuklanan Semra Güzel’in ifadesi ortaya çıktı. Yargılama sürecini “siyasi” olarak değerlendirdiğini belirten Güzel, “Bir kısım fotoğrafların da içinde bulunduğu gizli şahit beyanları ile içi doldurulmaya çalışılmış, bir tahkikat yürütülmüştür. Bu fotoğraflara ilişkin olarak sadece ben yargılanıyorum” dedi.

Hakimliğin tutuklama sonucunda ek olarak, şüpheli Güzel aleyhine beyanlar, HTS kayıtları, baz detayları, terör örgütü mensuplarıyla birlikte sözde askeri eğitim alanında çekilmiş fotoğrafların bulunması ve tüm dosya kapsamında şüphelinin suçu işlediğine dair kuvvetli kabahat şüphesinin bulunmuş olduğu ve delillerin henüz tam olarak toplanmadığına yer verildi.

kaynak: linehaber.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın