SellerX, ABD e-ticaret toplama rakibi Elevate Brands’i tüm hisselerin paylaşıldığı bir anlaşmayla satın aldı ve 64 milyon $’dan fazla yatırım aldı

rent a car 34

E-ticaret toplayıcıları, birkaç küçük çevrimiçi perakendeciyi konsolide etme stratejilerini ilerletmek için son birkaç yılda toplu olarak yüz milyonlarca dolar topladı. Şimdi, toplayıcıların kendileri yutulanlardır.

Bugün, SatıcıXyaklaşık 900 milyon dolar özsermaye ve borç toplayan ve değeri 1 milyar dolardan fazla, ilan edildi edineceğini Yükselen Markalar, Austin ve NYC merkezli. Elevate, SellerX gibi, Amazon gibi pazar yerleri üzerinden satış yapan daha küçük perakendecileri satın alma işinde, ancak biraz daha küçük. 250 milyon dolar bugüne yükseltildi.

Şirketler anlaşmanın değerini açıklamıyor, ancak bunun tamamen hisseli bir anlaşma olduğunu ve ayrıca lider olarak mevcut SellerX yatırımcıları Sofina’nın birleşik kuruluşta 60 milyon € + (64 milyon $) tutarında yeni bir yatırımı içereceğini ve artı L Catterton, Cherry Ventures, Felix Capital, 83North, Upper90 ve TRCM Fund’ın yanı sıra daha fazla şirket satın almak için BlackRock ve Victory Park Capital fonlarından uzatılan kredi limiti de katılıyor.

Birleştirilen şirketin adı, SellerX’in mevcut eş CEO’ları ve kurucu ortakları Philipp Triebel ve Malte Horeyseck (sırasıyla Elevate’in kurucu ortakları Ryan Gnesin, Jeremy Bell, Robert Bell başkan, M&A başkanı ve küresel iş geliştirme başkanı olarak) tarafından yönetilen SellerX Group olarak adlandırılacak. .

80 Amazon yerel markasına ve 400 milyon Euro’luk (426 milyon $) yıllık satışa sahip olacak. Anlaşmanın önümüzdeki ayın sonuna kadar (Haziran) tamamlanması bekleniyor.

Toplama oyunlarının hepsi birbirine benzemeye başlama eğilimindedir – “Amazon tüccarları için ölçek ekonomileri” konusunda yalnızca çok fazla varyasyon vardır ve birkaç yıl boyunca, 2022 öncesinde, bir toplayıcı girişim kuran herkes bunu yapabilirmiş gibi görünüyordu. modeli takip etmek için 50 veya 200 milyon dolar toplayın.

Bu nedenle, birleştiricilerin kendilerinin konsolide olması sadece an meselesi gibi geldi. Şimdi olan bu ve biraz ironik bir şekilde, bu konsolidasyonların da bir model izlemesi uzun sürmedi. Oldu sadece bir ay önce Berlin merkezli başka bir toplayıcı olan Razor Group, Ayrıca Stryze adlı başka bir toplama şirketi satın aldı ve 1,2 milyar dolarlık bir değerlemeyle büyük bir bağış toplama işini kapattı.

“Doğal yol konsolidasyondur, ileriye giden yol budur. Güçlerimizi birleştirerek daha güçlü bir şirket kuruyoruz. Razor’un CEO’su ve kurucu ortağı Tushar Ahluwalia o sırada bana “Gördükleriniz ve görecekleriniz ve bizim gerçekleştirdiğimiz şey bu” dedi. “Ayrıca M&A, bu alanın DNA’sına çok yakın.”

Toplayıcılar arasındaki farklılaşma noktalarından biri, bazılarının hem perakendecilere tedarik sağlamak için hem de bunları birleşik işletmeler olarak daha verimli bir şekilde çalıştırmak için kullandıkları teknoloji yığınını oluşturmayı hedeflemeleriydi; ve bazıları bu amaçlar için üçüncü şahıs yazılımları tedarik ediyor ve bunun yerine akıllı yönetimleri birleştirmeye ve birden çok e-ticaret operasyonunu tek bir çatı altında yürütmeye odaklanıyor.

Görünüşe göre SellerX kendisini önceki kategoriye yerleştirirken, Elevate ikincisini daha çok tanımladı.

Yeni iş, SellerX’in teknoloji platformunu, tedarik zinciri altyapısını ve “tescilli depo operasyonlarını” ve şirketin “uluslararasılaştırma yeteneklerini” kullanacakken, “Elevate Brands, pazar yerindeki ürünleri birden çok kanalda satılan tüketici markalarına dönüştürme konusundaki güçlü uzmanlığına katkıda bulunacak.” ”

Triebel yaptığı açıklamada, “Elevate Brands ve SellerX mükemmel bir eşleşme: güçlü bir kültürel uyum, ortak bir vizyon ve tamamlayıcı yetenekler” dedi. “Bu satın alma, bilgi birikimimizi ve güçlü markalardan oluşan çeşitlendirilmiş portföylerimizi pazar lideri bir teknoloji platformu ve güçlü operasyonel altyapı ile birleştiriyor. Birleşik güçlerimizden yararlanarak, sektörde daha fazla konsolidasyon sağlamak için iyi bir konumda olduğumuza inanıyorum.”

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın