Segway, e-scooter’lara bilgisayar görüşünü getirmek için Drover AI, Luna ile ortak oldu

Segway-Ninebot ile ortaklık kuruyor Drover AI Ve Luna Sistemleri – uygunsuz elektrikli scooter kullanımını tespit etmek ve düzeltmek için bilgisayarla görme teknolojisi geliştiren iki girişim – teknolojilerini yapay zeka özellikli e-scooter’larına entegre etmek için.

Toplantıda açıklanan ortaklıklar, Mikromobilite Avrupa Amsterdam’daki etkinlik, Segway için bir dönüm noktasıdır. Geçen yıl bu zamanlar, scooter üreticisi AI destekli bir scooter piyasaya sürdü, S90L, scooter gelişmiş sürücü destek sistemlerine (ARAS) dikey olarak entegre bir çözüm olarak. Üçüncü taraf donanım ve yazılım sistemlerini scooter’lara uyarlamak yerine, paylaşılan mikromobilite operatörlerine scooter’ın kendisinden akıllı sensörlere ve bilgisayar görüş modellerine kadar her şeyi içeren birleşik bir platform sunuldu.

Segway’in teklifi, neredeyse her büyük e-scooter operatörünün uygulamaya başlamasıyla geldi. bir tür scooter ARAS bu, şehirleri kazanmak için kaldırımda sürmeyi engelleyecektir.

Segway’in iş geliştirmeden sorumlu başkan yardımcısı Tony Ho’ya göre Segway, paylaşımlı mikromobilite operatörlerine (esas olarak Lyft’e) yaklaşık 20.000 S90L satmayı başarırken, şirket bunun kendisini biraz zayıf bir şekilde yaydığını fark etti. Pek çok teknoloji şirketi gibi, Segway de geçen yılı yeniden strateji belirleyerek geçirdi ve temel yetkinliklere odaklanma taahhüdünü yeniden doğruladı. Segway için bu, donanımı oluşturmak ve yazılımı sağlamak için ortaklarla çalışmak anlamına gelir.

Los Angeles merkezli Drover ve Dublin merkezli Luna, takılabilir IoT modüllerini test ederek ve Spin, Voi, Helbiz, Beam, Fenix ​​ve diğerleri gibi şirketlere satarak kamera odaklı scooter ARAS hareketine öncülük ediyor.

rent a car 34

TechCrunch’a konuşan Ho, “Yapay zeka tabanlı scooter’ları yeni şehirlere yerleştirdiğinizde, şehri, kaldırımları, park sistemlerini, bisiklet şeritlerini öğrenmek için bilgisayar görüş sistemini eğitmeniz gerekiyor” dedi. “Dolayısıyla, bu scooter’ları kullandığınız her şehirde, aslında toplamanız gereken çok büyük miktarda veri var ve ayrıca modeli her şehre uygun bir şekilde oluşturmanız gerekiyor.”

Ho, Segway’in bu ölçekle başa çıkmak için marka bant genişliğine ve kaynaklarına sahip olmadığını söyledi. İşte burada Luna ve Drover devreye giriyor.

Girişimlerle münhasır olmayan ortaklıklar iki şekilde çalışacak. Kameralar, işlemciler, CPU ve GPU ile donatılmış S90L modellerini satın alan müşteriler, Drover’ın veya Luna’nın scooter ARAS algoritmalarını fabrikadan uygulamayı seçebilir. Segway’in yazılımı da mevcut olacak, ancak şirketin odaklandığı veya tanıtmak için çok zaman harcadığı bir şey olmayacak.

Ho, “Scooter’larımız için mini bir uygulama mağazası kuruyor gibiyiz” dedi. “Platformu geliştiricilere, girişimlere veya operatörlere açıyoruz, böylece temel olarak araçlarımızı alıp algoritmalarıyla eğitebilirler ve biz de onların algoritmalarını çalıştırabilecekleri bilgisayar oluruz.”

Halihazırda S90L modellerine sahip olmayan ancak scooter ARAS özelliği isteyen operatörler, Segway’in Pilot Edge adlı yeni modüler AI sistemini güçlendirme seçeneğine sahip olacak. Pilot Edge, temel olarak Drover veya Luna’nın teknolojisinin entegre edilebileceği scooter ARAS için gerekli tüm sensörleri içeren bir eklenti kutusudur.

Segway, operatör müşterilerinin tercih edeceği herhangi bir yazılıma açıkken, şirketin tercih ettiği yazılım ortağı olarak Drover ile anlaşması bulunuyor. Benzer şekilde Drover, müşterilerin hem entegre araçlar hem de bağımsız bilgisayar görüş modülleri için Segway’in donanım platformunu satın almalarını önerecektir.

Drover ve Luna için Segway ile ortaklık, artık donanım oluşturma ve dağıtma konusunda endişelenmeleri gerekmediği ve bunun yerine yazılım geliştirmeye ve ARAS scooter için aylık ücret almaya odaklanabilecekleri anlamına geliyor. Bu iyi çünkü Ho’nun dediği gibi “donanım zordur.” Satmayabilecek envanteri oluşturmak ve depolamak pahalıdır ve küçük girişimler için tedarik zincirleriyle uğraşmak gerçekten karı azaltabilir.

Ho, “Bu kirli bir iş ama bunu yapabiliriz çünkü çok büyük bir ölçeğimiz var” dedi. “Yani herkesin talebini toplarsak, bunu daha büyük bir ölçekte ve dolayısıyla daha düşük bir maliyetle yapabiliriz.”

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın