SEC direktörü, kripto endüstrisi gürlese bile yaptırım için “hiçbir şeyin değişmediğini” söylüyor

rent a car 34

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu kripto endüstrisini incelemeye devam ederken, kurumun icra müdürü Gurbir Grewal, düzenleyicinin etiketler veya teknolojiyle değil, menkul kıymetlerin mevcut yasalara uygun bir formatta satılıp satılmadığıyla ilgilendiğini söylüyor.

Geçtiğimiz Cuma günü Rutgers Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve hukuk firması Lowenstein Sandler tarafından düzenlenen bir etkinlikte yapılan röportajda Grewal, SEC’in kripto pazarlarındaki “tekliflerle ilgilendiğini” söyledi.

“Kaputun altına baktığımızda, lastikleri tekmelediğimizde pek çok DeFi ürünü gördük. [and] Grewal, ne merkezi olmayan ne de finans olan, daha ziyade doğrudan dolandırıcılık olan DeFi teklifleri, dedi. “Ne sabit ne de madeni para olan birçok sabit para gördük, ancak [are] hileli.”

İcra müdürü ayrıca protokoller ve akıllı sözleşmeler gibi kripto ürün ve hizmetlerinin piyasa manipülasyonuna ve dolandırıcılığa karşı koruma sağlaması gerektiğinin altını çizdi, ancak korumadı. “Buna kripto diyebilirsin… adının ne olduğu önemli değil. Bu, sunduğunuz şeyin özü ve gerçekliğidir. Ve eğer bu teklifin kaydedilmesi gerekiyorsa ve siz onu kaydetmiyorsanız, sizi sorumlu tutacağız” dedi.

Bu ayın başlarında, SEC en büyük iki kripto borsasından ücret aldı. Binance Ve Coinbasearka arkaya davalardaki menkul kıymetler kanunu ihlalleri ve diğer suçlamalar için.

Grewal, ajansın borsaları kovuşturmaya tabi tuttuğunu çünkü “en fazla etkiye sahip olacak ve diğer kötü aktörleri caydıracak getirdiğimiz davalarda düşünceli olması” gerektiğini söyledi. [while] uyumu teşvik etmek.”

Daha genel olarak, kripto pazarındaki risklerin “çok büyük olduğunu, çünkü kripto pazarlarında ani bir düşüş gördüğümüzü ve bunun arka ucunda yatırımcıların zarar gördüğünü” düşünüyor.

Kripto endüstrisindeki birçok kişi, eylemlerden “yaptırım yoluyla düzenleme” olarak söz etse de, Grewal öyle düşünmüyor. “Akılda kalıcı ama yorgun bir nakarat. Yaptığımız şey, mevcut kuralları ve düzenlemeleri uygulamak.”

Web3 alanındaki birçok şirket aynı fikirde değil.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın