SCMP gazetesinden NFT yan ürünü, tarihi eserleri tokenize etmek için finanse ediliyor

anısına bir NFT serisi olduğunda Hong Kong’un İngiltere’den Çin’e devri 260.000 $ satış elde etti, koleksiyonu başlatan girişim olan Artifact Labs, tarihi eserleri tokenleştirmenin ve onları değişmez ve halk için erişilebilir hale getirmenin uzun vadeli potansiyelini gördü.

Artifact, Hong Kong’un amiral gemisi İngilizce gazetesi South China Morning Post’tan doğdu. Alibaba tarafından satın alındı 2015’te 262 milyon dolara. İlk projesi 1997’den itibaren SCMP’nin ön sayfalarının misli olmayan token versiyonlarından oluşuyordu.Hong Kong’un devir teslim yılı, her bir öğenin nadirlik seviyesi belirli bir günün olaylarının önemine göre belirlenir.

NFT düzenleyicisi, o zamandan beri bağımsız bir yolculuğa çıktı. geçen yıl ana şirketten çıkmak. Artifact bugün, üretken web3 yatırım şirketi Animoca Ventures’ın katılımıyla Hong Kong merkezli hedge fon yöneticisi Blue Pool Capital liderliğindeki 3,25 milyon dolarlık ilk dış finansmanını artırdığını duyurdu.

Şirketin CEO’su Philip Pon, TechCrunch’ta stratejik bir bakış açısıyla, “Animoca açıkça web3’e büyük bir yatırım yaptı ve NFT’lerin ve dijital varlıkların sahipliğinin geleceği olduğuna inanıyor, bu nedenle bunun çok güzel bir bölümünü koleksiyonlarla dolduruyoruz” dedi. görüşme.

Pon, SCMP’nin finansman turunun ardından “büyük” bir hissedar olmaya devam ettiğini söyledi.

Teknik destek

Artifact, NFT işlemlerini güçlendirmek için bir avuç üçüncü taraf ortakla birlikte çalışıyor. 1997 koleksiyonu, Blocto cüzdanları kullanılarak Flow’da – blok zincirinde bir belirteç oluşturma süreci – basıldı, ancak aynı zamanda Ethereum, Polygon ve BSC dahil olmak üzere diğer zincirlerde NFT’ler basabiliyor.

Ayrıca şirket, popüler NFT serisi NBA Top Shot’ın yaratıcısı Dapper Labs ve merkezi olmayan bir depolama çözümü olan Filecoin’den hibe aldı.

Başlangıç, dahili teknik yığınını da artırıyor. Yakın zamanda açıklanmayan bir miktar karşılığında bir NFT altyapı sağlayıcısı olan Refinable’ın kaynak kodunu satın aldı. Edinme, bir açıklamaya göre duyuru, Artifact’in merkezi olmayan bir NFT pazarı geliştirmesine izin verecekti. Şirket ayrıca başlangıç ​​fonunu teknik personel sayısı eklemek için harcayacak.rent a car 34

Artifact, pazar yolunda ilerlemesine rağmen, daha çok geleneksel kurumlara odaklandığından, kendisini Opensea’ya rakip olarak görmüyor. “Pazar yeri kuruyoruz” müzeler ve kültür kurumları. OpenSea’ye hayran olsak da, muhtemelen biraz daha niş durumdayız,” dedi Pon.

Temel parçaların hala şekillendiği yeni oluşan kripto endüstrisinde, geliştiriciler ve projeler aktif olarak sahada iyileştirmeler yapıyor. Zincir üstü koruma çalışması alanında, Artifact yeni bir meta veri standardının ana hatlarını çizdi. teklif Ethereum’a.

James Ho, “Artifact Labs, blockchain teknolojisinin yenilikçi entegrasyonu ve yeni önerdikleri EIP-6596 sayesinde bu alanda liderlik rolü üstleniyor. Animoca Ventures’ın başkanı.

Ev olarak Hong Kong

Artifact, potansiyel olarak büyük bir koleksiyoncu havuzundan yararlanmak için coğrafi olarak konumlandırılmıştır. Elverişli vergi sistemi sayesinde, Hong Kong uzun zamandır sanat ticaretinde Asya’nın merkezi olmuştur. 2020 yılında şehir Londra’yı geride bıraktı New York’tan sonra ikinci en büyük sanat müzayede pazarı olarak.

Artifact’in, gazeteleri tokenleştirmenin doğuşunun ötesinde, başka türden kültürel kurumlarla çalışmayı planlaması şaşırtıcı değil. Şimdiye kadar RMS Titanic Inc ile ortaklık kurdu, şirket enkaz halindeki okyanus gemisini kurtarma haklarını verdi; Hong Kong’un popüler yerli markası GOD; ve Artifact ile birlikte metaverse tarzı bir sanal konser tasarlayan Hong Kong Filarmoni Orkestrası.

Şirket ayrıca, koleksiyonlarının zincir üstü versiyonlarını oluşturmaya yardımcı olmak için Hong Kong ve Asya’nın diğer bölgelerindeki birkaç büyük müze ile gizli görüşmelerde bulunuyor. Uzun süredir devam eden çok uluslu şirketler de hedef müşterileridir.

Artifact bugüne kadar Discord topluluğunda yaklaşık 17.000 üyeye sahiptir. Pon’a göre, kurumsal ve IP ortaklarından proje ücretleri alarak para kazanıyor ve gelecekteki NFT satışlarında müşterileriyle bir gelir paylaşım modeli keşfedecek.

Artifact ve Hong Kong’daki diğer web3 işletmeleri için zamanlama olgun görünüyor. Son zamanlarda şehir duyurulan planlar lisanslı borsalar üzerinden kripto perakende ticaretini yasallaştırmak, günlük tüketicilerin dijital varlıkları alıp satması için gerekli altyapıyı sağlamak.

Şirketin, çoğu Hong Kong merkezli yaklaşık 16 kişilik bir ekibi var. CEO, coğrafi genişleme planının, New York, Londra ve Paris gibi büyük müze merkezlerinin bir sonraki duraklar olmasıyla birlikte dünyanın kültür merkezlerini takip edeceğini söyledi.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada