SandboxAQ, kriptografik algoritmaların açık kaynaklı bir meta kitaplığı olan Sandwich’i tanıttı

rent a car 34

VB Transform 2023 oturumlarını görüntülemek için isteğe bağlı kitaplığımıza gidin. Buradan Kaydolun


SandboxAQAI güdümlü bir kuantum teknolojisi platformu olan “SandviçÇağdaş kriptografi yönetimini yeniden şekillendirmeyi amaçlayan açık kaynaklı bir çerçeve. Şirkete göre platform, kuruluşları kriptografik çevikliğe doğru ilerletmeyi amaçlıyor.

Geliştiricilere, seçilen kriptografik algoritmaların uygulamalara entegrasyonunu sağlayan birleşik bir API sağlar. SandboxAQ’ya göre bu çeviklik, gelişen teknolojilere ve tehditlere uyum sağlamaya izin verir ve yeniden kod yazma gerekliliğini azaltır.

Ayrıca Sandwich, geliştiricilere daha yüksek gözlemlenebilirlik ve kriptografik işlemler üzerinde kontrol sağlayarak genel siber güvenlik protokollerini güçlendiriyor.

SandboxAQ’nun kuantum güvenlik grubu ürün başkanı Graham Steel, VentureBeat’e “Kriptografiyi yönetmenin geleneksel yolu, yeni teknoloji yığınlarının ve çevik geliştirme uygulamalarının taleplerine ayak uyduramadı” dedi. “Kuruluşları kuantum bilgisayarların neden olduğu mevcut ve gelecekteki tehditlere karşı korumaya yardımcı olmak için daha fazla kriptografik çevikliğe olan ihtiyaç, bunu birleştiriyor. API’miz, geliştiricilerin kriptografiyi düşük düzeyde işlerken tipik olarak yapılan hatalardan kaçınmasına yardımcı oluyor ve denetim ekiplerinin kriptografinin politikaya göre kullanıldığını hızla doğrulamasına olanak tanıyor.”

Etkinlik

VB Transform 2023 İsteğe Bağlı

VB Transform 2023’ten bir oturumu kaçırdınız mı? Öne çıkan tüm oturumlarımız için isteğe bağlı kitaplığa erişmek için kaydolun.

Şimdi üye Ol

Kripto-çevik mimari

Steel, Sandwich’in kriptografiyi uygulama kodundan soyutlamasının, geliştiricilerin gerektiğinde algoritmaları akıcı bir şekilde güncellemesine ve değiştirmesine olanak tanıyan bir kripto-çevik mimari ortaya çıkardığının altını çizdi. API, kriptografi katmanı güncellemelerini kolaylaştırarak, kesinti veya ek kodlama talepleri endişesi olmadan uygulama bütünlüğünü sağlar.

Çerçeve, romana erişimi kolaylaştıran libOQS’u içerir. kuantum sonrası kriptografi Ulusal Standartlar ve Teknoloji Enstitüsü (NIST) tarafından tasarlanan (PQC) algoritmaları.

Ek olarak, birden çok dili (C/C++, Rust, Python ve Go) ve işletim sistemlerini (MacOS, Linux) destekleyerek geliştiricilere tercih ettikleri ortamda çalışma ve çeşitli popüler kriptografik kitaplıklara (OpenSSL, BoringSSL) kolayca erişme esnekliği sağlar. NIST’ten yeni kuantum sonrası kriptografi (PQC) algoritmaları dahil.

Steel, VentureBeat’e şunları söyledi: “Birden çok dili, işletim sistemini ve kriptografik kitaplığı destekleyerek, geliştiricilerin kriptografiyi uygulamalarına güvenli bir şekilde uygulamalarını kolaylaştırırken onlara tercih ettikleri kodlama ortamında çalışma esnekliği sağlamayı amaçlıyoruz.” “Şifreleme kitaplıkları yalnızca önceden tanımlanmış işlevler sunar ve genellikle esneklik veya özelleştirme seçeneklerinden yoksundur. Sandwich, bu kitaplıklar ile geliştiricinin tercih ettiği programlama ortamı arasında soyut bir katman oluşturur ve Sandwich API tarafından yönetilir.”

Kriptografik güvenlik ve yönetimi kolaylaştırma

Steel, Sandwich’in modern kriptografiyi benimseyerek uygulama tabanlı kriptografinin uygulanmasını hızlandırdığını iddia ediyor. DevOps uygulamaları. Çerçeve, kanıtlanmış kriptografik yöntemlerin benimsenmesini ve uygulamalara entegrasyonunu kolaylaştıran endüstri standardı protokoller sunar. Bu yöntemler, çalışma zamanında “sandviçler” olarak adlandırılan uyumlu kriptografik nesneler olarak mevcuttur.

Şirkete göre çerçeve, “sandviç” oluşturmayı kolaylaştıran ve uygulama karmaşıklığını azaltan üç aşamalı bir süreci kolaylaştırıyor. Geliştiriciler istenen protokolü (TLS 1.3) ve tercih edilen uygulamayı (OpenSSL+libOQS) seçer. Sandwich daha sonra bu bileşenleri Sandwich API aracılığıyla uygulama ile arayüz oluşturan güvenli bir tünel oluşturarak bir Sandwich nesnesi olarak oluşturur.

Steel, VentureBeat’e şunları söyledi: “API’miz, uygulamanın kriptografisinin doğru ve güvenli bir şekilde uygulanmasını sağlamaya yardımcı oluyor ve yeni güncellenen kriptografiyi yapılandırma hataları, performans sorunları ve güvenlik açıkları açısından kontrol ediyor.” “Ayrıca, geliştiricilerin herhangi bir kodu yeniden yazmak zorunda kalmadan, teknolojiler ve tehditler geliştikçe kriptografik kitaplıkları hızla değiştirmelerini sağlayarak kripto çevikliğini kolaylaştırıyor.”

Programlama esnekliği

Steel, çerçevenin soyutlamasının programlama esnekliği sağladığını ve geliştiricileri kriptografik kitaplık kullanımının inceliklerinden koruduğunu açıkladı. Bir kez entegre edildiğinde, Sandwich çerçevesi, geliştiricilerin kriptografilerini API aracılığıyla hızlı ve zahmetsizce güncellemelerini sağlayarak yeniden kod yazma ihtiyacını ortadan kaldırır.

Bu yaklaşımın uygulamalardan üretime geçişini hızlandırdığını, darboğazları ortadan kaldırdığını ileri sürüyor. kriptografi yönetimi.

“Kripto çeviklik, PQC algoritmalarının benimsenmesini gerektirecek olan hataya dayanıklı kuantum bilgisayarların ortaya çıkmasıyla bir gereklilik haline gelecek” diye ekledi. “Sandwich ile geliştiriciler, kriptograflardan veya diğer güvenlik uzmanlarından doğrudan girdi almadan kriptografiyi uygulamak için self servis bir yaklaşım benimseyebilirler. Geliştiricilerin, teknolojiler ve tehditler geliştikçe, herhangi bir kodu yeniden yazmak zorunda kalmadan hızlı bir şekilde kriptografik kitaplıkları değiştirmelerini sağlamayı ve yapılandırma hataları, performans sorunları ve yeni güncellenen kriptografiyi kontrol ederek uygulamanın kriptografisinin doğru ve güvenli bir şekilde uygulanmasını sağlamaya yardımcı olmayı amaçlıyoruz. güvenlik açıkları.”

Steel, Kuantum bilgisayarların açık anahtarlı şifrelemeyi kırma yeteneğinin, hassas kişisel, iş ve devlet verilerini korumak için NIST’in yeni kuantum sonrası kriptografi (PQC) algoritmalarına küresel bir geçişi gerektireceğini iddia ediyor.

PQC algoritmalarına genişletilmiş erişim

Steel, libOQS kitaplığının Sandwich’e dahil edilmesinin, geliştiricilerin NIST’in PQC algoritmalarına zahmetsiz erişimini genişlettiğini vurguladı. Bu, son teknoloji entegrasyonu ile deney yapmayı kolaylaştırır kriptografik teknikler uygulama düzeyinde, güvenlik ve performans arasındaki optimum dengenin belirlenmesini sağlar.

Steel, “Bir kuruluşu tamamen PQC’ye geçirmek ve kripto çevikliğini uygulamak, kuruluşun BT altyapısının boyutuna ve karmaşıklığına bağlı olarak yıllar alabilir,” dedi. “Ancak, kripto çevikliğini doğrudan uygulamalarına yerleştirerek kuruluşlar, PQC geçişlerinde avantajlı bir başlangıç ​​yapabilir ve genel siber güvenlik duruşlarının bu temel unsurunu güçlendirebilir.”

SandboxAQ ayrıca, kripto-çevik şifreleme yönetimi yoluyla kriptografik güvenlik açıklarının keşfedilmesi ve düzeltilmesini sağlayan Security Suite’i başlattığını da duyurdu.

PQC’ye daha hızlı, daha kolay geçiş

Şirket, ABD Hava Kuvvetleri, Savunma Bilgi Sistemleri Ajansı (DISA), ABD Sağlık ve İnsani Hizmetler Bakanlığı, SoftBank, Vodafone, Cloudera, Informatica dahil olmak üzere çok çeşitli ABD devlet kurumlarının ve kuruluşlarının halihazırda Security Suite kullandığını iddia ediyor. ve diğer bazı küresel bankalar ve telekomünikasyon sağlayıcıları.

SandboxAQ ayrıca ürünlerine kripto çevikliği aşılarken araştırma ve geliştirme çabalarını katalize ederek Sandwich kitaplığının birden çok boyutta dahili kullanımını vurguladı.

Steel, VentureBeat’e “Çerçevemiz, kuruluşların kriptografik öğeleri takas etmesini kolaylaştırıyor ve API, uygulamalarını ve kuruluşlarını siber saldırılara karşı daha savunmasız hale getirecek önemli adımları gözden kaçırmamalarını sağlıyor” dedi. “Geliştiriciler, uygulamalarına kripto-çevik bir mimari yerleştirerek, kuruluşlarının PQC’ye genel geçişini daha kolay ve daha hızlı hale getirmeye yardımcı olabilir.”

VentureBeat’in misyonu teknik karar vericilerin dönüştürücü kurumsal teknoloji ve işlemler hakkında bilgi edinmeleri için dijital bir şehir meydanı olmaktır. Brifinglerimizi keşfedin.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın