Rumen FlowX.ai, uygulama entegrasyonuna yapay zeka tabanlı yaklaşımı için 35 milyon dolar topladı

“Dijital dönüşüm” ve yapay zeka, kurumsal yazılım dünyasında çok popüler terimler olmaya devam ediyor ve bugün her iki kavramdan da yararlanan bir platform oluşturan Romanya’dan bir girişim. Ve finans sektöründe kullanıcı ilgisi görüyor ve iyi bir finansman turu sağladı. FlowX.ai Kuruluşların eski ve yeni yazılımları tek bir yere taşıyarak kendilerine dayalı uygulama ve hizmetler oluşturmasına olanak tanıyan bu şirket, ürününü geliştirmeye ve işini uluslararası alanda büyütmeye devam etmek için kullanacağı bir A Serisi olan 35 milyon dolar topladı.

Dawn Capital, daha önce şirketi 9 milyon dolarlık bir başlangıç ​​turunda destekleyen PortfoLion, SeedBlink ve DayOne Capital ile birlikte turu yönetti.

FlowX.ai bugün ağırlıklı olarak finans sektöründeki kuruluşlarla çalışmaktadır – müşteriler arasında BNP Paribas, OTP, Banca Transilvania ve Alpha Bank bulunmaktadır – ve potansiyel müşterilerle bağlantı kurmak için sistem entegratörleri (IBM, KPMG, vb.) gibi üçüncü taraflara büyük ölçüde güvenmektedir. kullanıcılar. Tatlı noktası, bu büyük eski oyuncuların, neo-bankalar ve diğer yeni oyuncuların piyasaya sürdüğü yeni ürünlerle rekabet etmek için dahili olarak veya alternatif olarak harici olarak kullanılabilecek yeni hizmetleri daha hızlı başlatmasına yardımcı olmaktır. FlowX.ai, dört yıl önce kullanıma sunulduğundan beri yaklaşık 30 milyon kullanıcının kendi platformu kullanılarak oluşturulan ürün ve hizmetlerle etkileşim kurduğunu iddia ediyor.

FlowX.ai değerlemesini açıklamıyor ama Tanıtım Kitabı startup’ın son finansallarından bazılarını listeler. Bunlara göre Aralık 2022’de sona eren yıl için gelirleri yalnızca 1,55 milyon dolardı ancak bir önceki yıla göre %735’in üzerinde arttı. Şirketi Radu Cautis ve Serban Chiricescu ile birlikte kuran CEO Ioan Iacob ile daha sonra konuşacağız ve sayıları soracağız ve daha fazlasını öğrendikçe bu gönderiyi güncelleyeceğiz.

FlowX.ai’nin uğraştığı sorun yeni bir sorun değil. MuleSoft, Boomi, Sapho, Tray.io ve Snaplogic gibi şirketler ve diğerleri, kuruluşların eski ve daha yeni uygulamaları bir araya toplayıp bunlardan yararlanmalarını ve bunların etrafında daha hızlı ve daha kolay hizmetler oluşturmalarını kolaylaştıracak çözümler üzerinde yıllardır çalışıyor. .

Bu listedeki ilk üçün sırasıyla Salesforce, Dell ve Citrix tarafından satın alınmış olması, bu alandaki iş potansiyelinin ne kadar büyük olduğunun ve bunun sektördeki daha büyük teknoloji oyuncuları için değerinin güçlü bir işaretidir.

Bu girişimin alana özel yaklaşımı, AI uygulamasıdır, özellikle işletmelerin manuel olarak yapmak için çok fazla zaman ve para harcadığı bazı entegrasyon, uygulama ve hizmet oluşturma işlemlerini otomatikleştirmek için kullanır.

FlowX.ai’nin hedef pazarı olan finans sektörü göz önüne alındığında, bu özellikle ilginç bir sorun ve çözümdür.

Pek çok banka ve diğer finansal hizmetler kuruluşu yıllardır uzun “dijital dönüşüm” yollarında ilerliyor – bazı yeni yazılımlar daha fazla düzenleme talebini karşılamak için, bazıları belirli yeni ürünleri geliştirmek veya piyasaya sürmek için, bazıları da daha yeni girişimlerin olduğu gerçeğine yanıt olarak eklendi. daha iyi hizmetlerle müşteri çalıyorlar. Ancak gerçek şu ki, bu şirketlerin çoğu hala bir çok eski, eski sistem de dahil olmak üzere bir araç kombinasyonuyla çalışıyor. Bu kuruluşlardaki sonsuz zorluk, eski yazılımların (ve eski verilerin) yeni uygulamalar ve yeni verilerle nasıl çalıştırılacağı veya eski yazılımların daha modern ve daha az silolu bir şekilde çalışmasının nasıl sağlanacağıdır.

Bu sadece finansa özgü bir durum değil, aynı zamanda modernleşme söz konusu olduğunda ve Iacob’un boş vaatler olduğuna inandığında genellikle en sancılı sektörlerden biri olarak görülüyor.

“Uzun bir süredir işletmelere işlerini modernleştirmeleri için faydalı araçlar vaat edildi. Dijital ürün geliştirme hızı, kodsuz / az kodlu, vatandaş programcıları ve diğer pek çok konuda yıllar boyunca birçok vaatte bulunuldu. Ancak bu sözler tutulmadı” dedi. “Bunun yerine, kuruluşlar bin ayrık nokta çözümüne sahip oldular ve sonunda esnek olmayan çözümlere, tedarikçilere ve tescilli teknolojilere esir oldular. FlowX.AI bu sorunu giderir. Platformumuzun, müşterilerin uygulama modernizasyonunu benzeri görülmemiş bir şekilde hızlandırmasını tutarlı bir şekilde sağlamaktan gurur duyuyoruz: Eskiden yıllar alan işler artık haftalar içinde yapılıyor.”

Girişim girişimleri söz konusu olduğunda Romanya ilginç bir ülke oldu.

Yıllardır güçlü teknik yeteneği ile biliniyordu, ancak nispeten yakın bir zamanda Avrupa girişim ekosistemleri haritasındaki yerini belirledi. Birkaç yıl önce, bölge dışından başka bir girişim olan UiPath’in yıllar içinde ortaya çıkan en hızlı büyüyen ve başarılı girişim girişimlerinden biri olduğu ortaya çıktığında ve esasen gelişmekte olan robotik süreç kategorisinde liderliği ele aldığında, bir dizi yatırımcı altını vurdu. otomasyon (artık halka açık).

Bu, birçok kişinin ülke dışındaki girişimlere daha yakından bakmasına neden oldu. Kayıt için, UiPath’in 2017’deki A Serisi 29 milyon doların biraz üzerindeydi. FlowX.ai tarafından bugün duyurulan 35 milyon $, yalnızca Romanya için değil, geçen yıl teknoloji finansmanında daha büyük bir daralmaya neden olan ortalama yuvarlak boyutların önemli ölçüde düştüğü bir bütün olarak pazar için oldukça büyük.

Buradaki argüman kısmen, bunun değerli olduğu çünkü başka bir değerli sektörde, finansta daha fazla işi teşvik etmeye yardımcı olacağı yönünde. FlowX.ai araştırmadan alıntı yapıyor tahminler geçen yıl dijital dönüşüm projelerine yaklaşık 2 trilyon dolar harcandı ve aynı dönemde yazılım hatalarından eşit olarak 2 trilyon dolar kaybedildi – buradaki fikir, araçlarının hem bu yatırımın bir kısmını kapatabileceği, hem de bu kaybın bir kısmını azaltabileceğidir.

“Teknik yenilik hızlanmaya devam ediyor, ancak günlük hayatımızın temelini oluşturan işletmeler asırlık teknoloji üzerinde çalışıyor. Dawn’ın genel ortaklarından Evgenia Plotnikova yaptığı açıklamada, AI’nın saniyeler içinde bir seyahat güzergahı oluşturmasını sağlamak için telefonlarımızı kullanabiliriz, ancak bankalarımızın yeni ipotek ürünleri sunması yıllar alıyor. “Kurumsal liderler, değişimin hızını hızla artırmak istiyor ve FlowX.AI zarif ve sezgisel bir çözüm sunuyor. Eski at arabası altyapısını ortadan kaldırır ve kullanıcıların yalnızca bir uzay gemisi deneyimine maruz kalmasını sağlar. Ioan ve ekibi, teknolojik yeniliğin Avrupa’da alev alev yandığının bir başka kanıtı ve FlowX.AI gerçek anlamda küresel bir oyuncu haline gelirken onları desteklemekten heyecan duyuyoruz.”

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın