Ring’in kurucusu, şirkete gizli bir girişim sattıktan sonra Latch’in CEO’su olacak

Jamie Siminoff meşguldü. Ring kurucusu, markanın CEO rolünden ayrıldıktan sonra Mart ayında geri aldığı danışman rolünden sessizce ayrıldı. Firmanın 2018’de satın alınmasından bu yana Amazon’daydı. Görünüşe göre başka bir girişim daha satmış – bu sefer adını hiç duymadığınız bir şirket. Garip bir şekilde Honest Day’s Work (HDW), proptech akıllı kilidi ve ilgili işletim sistemi ile tanınan Latch tarafından satın alındı.

Anlaşmanın bir parçası olarak Siminoff, bu yılın sonlarında geçici baş yönetici Jason Keyes’in yerine Latch’in CEO rolüne geçecek. Siminoff, zorlu bir geçiş döneminde Latch’e katılır. Neredeyse tam bir yıl önce, şirket duyurdu tam zamanlı rollerinin yaklaşık %28’i olan toplam 130 kişiyi işten çıkardığını söyledi.

Dönemin CEO’su Luke Schoenfelder, Latch personeline yazdığı bir mektupta, işten çıkarmaların “Latch’in sürdürülebilir büyümeye giden yolda olmasını sağlamak” için yapıldığını açıkladı. Bu Ocak ayında Schoenfelder, finans müdürü Barry Schaeffer ve muhasebe müdürü Junji Nakamura ile birlikte istifa etti.

Schoenfelder o sırada “Latch at my kitchen table’ın kurucu ortağı olmaktan onu bugünkü ölçeğine getirene kadar, müşterilere sunduğumuz ürünlerden son derece gurur duyuyorum” dedi ve “Latch’in yeni liderliğini desteklemeye devam edeceğim için heyecanlıyım” dedi. gururlu bir hissedar ve ileriye dönük danışman olarak ekip.”

Siminoff’un HDW’si, “sürücüler, köpek gezdiriciler ve temizlikçiler dahil konut hizmeti sağlayanları” hedefleyen bir platformdur. Bina yönetimi için bir tür tek durak noktası olmayı amaçlayan Latch’in daha geniş ürün yelpazesine nasıl uygulanabileceğini görmek kolaydır.

Siminoff yaptığı açıklamada, “Ülke genelindeki kullanıcıların her gün zevk aldığı ve yararlandığı inanılmaz bir teklif oluşturan Latch ekibine katılmaktan heyecan duyuyorum” dedi. “Akıllı, güvenli erişim kontrolü yalnızca benim gibi emlak operatörleri için değil, aynı zamanda konut sakinleri ve hizmet sağlayıcılar için de temeldir. Bina sahiplerine, operatörlere, hizmet sağlayıcılara ve benzer şekilde sakinlere güç veren bir konut ekosistemi oluşturmak için Honest Day’s Work’ü Latch ile birleştirmeyi dört gözle bekliyorum.”

Anlaşmanın ayrıntılarına göre Latch, HDW’nin sermaye stokunun %100’ünü 29 milyon kendi başına satın alıyor. Şirket, belirli bir personel sayısı açıklamamasına rağmen, HDW ekibinin kendi iş gücüne katılacağını söylüyor. Anlaşmanın, tüm standart düzenleyici incelemeleri bekleyene kadar bu yılın 3. çeyreğinde tamamlanmasını bekliyor.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın