Rex’in yeni uygulaması, önerilen yerleri keşfetmeyi ve arkadaşlarınızla paylaşmayı kolaylaştırıyor

Twitter mezunlarından oluşan bir ekip bugün yeni bir tüketici sosyal uygulaması başlatıyor. Rex, insanların restoranlar, barlar, müzeler ve diğer işletmeler, hatta patikalar ve parklar gibi ziyaret edilecek yerler hakkındaki kişisel tavsiyelerini paylaşmalarına yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Yapay zeka ve bilgisayarla görme teknolojilerinin bir kombinasyonunu kullanan uygulama, telefonunuzun Film Rulosunu en sevdiğiniz yerlerden fotoğraflar için tarayarak önerilerinizi paylaşmaya başlamayı kolaylaştırmayı amaçlıyor. .

2021’de eski Twitter ürün yöneticisi tarafından kuruldu Aliza RosenDaha önce Twitter’ın karakter sınırının 140’tan 280’e çıkarılması girişimine liderlik eden Rex, bir buçuk yıldan biraz fazla bir süredir aktif olarak geliştiriliyor. Bugün, uygulama resmi olarak beta testinden çıkıyor ve halka sunuluyor.

Startup ayrıca kendi fonu aracılığıyla Accel, Khosla Ventures ve Twitter, Snap ve Pinterest’ten Twitter’ın kurucu ortağı Biz Stone da dahil olmak üzere diğer yatırımcılardan 3.96 milyon $’lık tohum fonu topladığını duyuruyor. Gelecek Pozitif.

Rosen, çocukken bile gezi planlamaya her zaman ilgi duyduğu için bir sosyal öneriler uygulaması geliştirmekten ilham aldığını söylüyor.

Kurucu, “İster uzak bir yer, ister yaşadığım şehir ve çevredeki yeni yerler hakkında düşünme sürecini çok sevdim” diye açıklıyor. “Yeni yerler keşfetmekten her zaman çok etkilenmişimdir,” diyor, ancak en iyi yerleri keşfetmek için araştırma yapmanın genellikle zor olduğunu belirtiyor.

Rosen, “İhtiyaçlarımızı ve tercihlerimizi karşılayan herhangi bir koşul için yer bulmak gerçekten zor olabilir… Karşılaştığım deneyim bu,” diye devam ediyor Rosen. “İnternet, zevklerini bilmediğimiz yabancılardan gelen incelemeler, derecelendirmeler, tavsiyeler ve blog gönderileriyle dolu.” Ayrıca, TripAdvisor ve Yelp gibi kitle kaynaklı uygulama modelinin, günümüzde insanların kişiselleştirilmiş, derlenmiş içeriği verimli bir şekilde sunan sosyal ürünlerle karşılaştırıldığında artık modası geçmiş olduğunu ekliyor.

Görsel Kaynakları: Rex

Bu sıkıntılı noktalar, hem yeni yerler keşfetme hem de kendi önerilerinizi başkalarıyla paylaşma ile ilgili sorunları çözmeyi amaçlayan bir uygulama olan Rex’in geliştirilmesine yol açtı.

Rex’i kullanmak, girişimin vaat ettiği kadar basit. Rex’e telefonunuzdaki kişilerinize ve fotoğraflarınıza erişme izni vermek için birkaç ilk adımı atıyorsunuz ve ardından teknolojisi, Film Rulonuzda zaten gizlenmiş olabilecek olası önerileri keşfetmek için çalışmaya başlıyor.

Rosen, ekibin, uygulamanın bunu yaparken yine de kullanıcıların gizliliğine saygı duymasını sağlamak için adımlar attığını garanti ediyor.

“Ekibimde 1Password’den gelen iki gizlilik mühendisi var ve onlar güvenlik konusunda takıntılı” diyor. Şirket, kullanıcıların fotoğraflarını kendi sunucularında depolamaz; yalnızca meta verileri yerel olarak kullanıcıların cihazlarında depolar. Rosen, yalnızca bir kullanıcı bir öneride bulunmayı seçtiğinde verilerin Rex’in sunucularında saklandığını belirtiyor.

Görsel Kaynakları: Rex

Hangi önerileri paylaşmanız gerekebileceğini belirlemek için Rex, görüntülerin bilgisayarla görülmesi konusunda eğitilmiş tescilli bir makine öğrenimi modeli geliştirmiştir. Model, özellikle yerlerin resimlerini arar ve örneğin bir restorandaki yemeğin fotoğrafı gibi, yerin paylaşılmaya değer bir şey olup olmadığını belirlemek için bunu fotoğraf meta verileriyle eşleştirir. Ayrıca fotoğrafın koordinatları ve zaman damgaları gibi diğer sinyallere de bakıyor ve ardından o fotoğrafın ne zaman çekildiğine dair en iyi tahminde bulunmaya çalışıyor.

Tavsiye etmek istediğiniz bir yeri temsil eden bir fotoğraf bulduğunuzda, bunu arkadaşlarınızla paylaşmak için sadece birkaç dokunuş yeterli. Bir kutuyu işaretlersiniz, yeri neden tavsiye etmek istediğinize dair bir metin girersiniz ve yayınlarsınız. Spot, memleketiniz veya ziyaret ettiğiniz diğer şehirler için veya mutfak gibi diğer temalar için küratörlüğünü yaptığınız “çalma listelerine” de eklenebilir. Bu “rex”ler, başkalarından gelen önerileri görebileceğiniz küresel bir akışta da yayınlanır.

Arkadaşlarınızın devam eden önerileri küresel bir akışta mevcuttur, ancak en yararlı olanı, çevrenizdeki arkadaşlarınızın önerilerini gerçekten keşfetmenizi sağlayan uygulamanın harita görünümüdür. Bu şekilde, yeni bir şehri, hatta kendi şehrinizi ziyaret ettiğinizde, arkadaşlarınızın yakınlarda ziyaret etmeye değer olduğunu önerdiği yerleri görmek için tarayabilirsiniz.

Rex’in destekçisi, “Herkese uyan tek tip içerik, bloglar ve listelerle dolup taştığımız bir dünyada, Rex zaten güvendiğimiz insanlar tarafından onaylanan yerleri ve deneyimleri keşfetmemize yardımcı olarak tüm gürültünün ortasında sinyal veriyor” dedi. Accel’den Amit Kumar, yaptığı açıklamada. “Kamera rulosunu araştırmak, bunu yapmanın özellikle akıllı bir yolu gibi görünüyor; zaten nereye gittiğimize ve hangi yerleri sevdiğimize dair son derece güvenilir bir sinyal içeriyor. Alanda hiç kimse buna benzer bir şey denemedi, yani hiçbir öneri Rex kadar özenle seçilmiş veya kişisel değil.

rex bir App Store’dan ücretsiz indirme. Uygulama henüz reklamlar, abonelikler veya uygulama içi satın almalar yoluyla gelir getirmiyor.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın