Qualtrics, önümüzdeki dört yıl içinde yapay zekaya 500 milyon dolar harcayacağını iddia ediyor

Çevrimiçi müşteri deneyimlerini yönetmek için bulut tabanlı bir platform olan Qualtrics, niyetinde önümüzdeki dört yıl içinde yapay zekaya 500 milyon dolar harcayacak.

Şirket bu sabah duyuruyu, kurumsal deneyim yönetimi kullanım durumlarına göre uyarlanmış üretken yapay zeka çözümleri sunan yeni yapay zeka entegre platformu XM/os2’nin (kesinlikle hantal bir ad) piyasaya sürülmesiyle birlikte yaptı.

Qualtrics CEO’su Zig Serafin bir basın açıklamasında, “İlk kez, üretken yapay zekanın gücünü platformumuzun her bölümüne taşıyoruz” dedi. “2017’de kategoriyi başlattığımızdan beri deneyim yönetimindeki en önemli yenilik.”

Qualtrics’in önümüzdeki dört yıl boyunca yıllık 125 milyon $’ı bulan yatırımının ayrıntıları son derece belirsiz. Dilimin şirketin iş bölümleri arasında nasıl bölüneceği ve bu konuda hangi belirli dahili çabaları finanse edeceği belli değil. Açıklama istedik.

Ancak bunun gerçekleştiğini varsayarsak, Qualtrics’in yatırımı, bir teknoloji devinin patlayan üretken AI kategorisine büyük miktarlarda sermaye akıtmasının en son örneğidir.

rent a car 34

Salesforce’un VC bölümü olan Salesforce Ventures, planlar üretken yapay zeka teknolojileri geliştiren girişimlere 500 milyon dolar aktarmak. Risk sermayesi firması Sapphire Ventures, kurumsal AI girişimleri için 1 milyar doların üzerinde bir bütçe ayırdı. iş günü son zamanlarda özellikle yapay zeka ve makine öğrenimi girişimlerini desteklemek için mevcut risk sermayesi fonuna 250 milyon dolar ekledi. Ve AWS birkaç hafta önce şunu söyledi: Amaçları üretken AI girişimlerini finanse etmek için bir programa 100 milyon dolar yatırmak.

Bu arada Accenture ve PwC, SAP’nin önünde yapay zekaya sırasıyla 3 milyar dolar ve 1 milyar dolar yatırım yapmayı planladıklarını açıkladı. yatırımlar büyük yapay zeka oyuncuları Anthropic, Cohere ve Aleph Alpha’da.

McKinsey tahminler bu üretken yapay zeka, küresel ekonomiye yılda 4,4 trilyon ABD doları ekleyebilir; bu, neredeyse Birleşik Krallık büyüklüğünde ve üretkenliğinde (2021’de 3,1 trilyon ABD Doları GSYİH) yepyeni bir ülkenin dünyaya eklenmesinin ekonomik eşdeğeridir. Ama başka stratejistler Aldatmacanın 1990’ların teknoloji balonunu yansıttığı konusunda uyarıda bulunarak, yapay zeka patlamasının büyük kârlara yol açmayacağını söylüyor.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın