Public Ventures, erken aşama yaşam bilimi ve temiz teknolojiye yatırım yapmak için 100 milyon dolarlık etki fonu başlattı

rent a car 34

İklim değişikliği kadınları ve renkli toplulukları orantısız bir şekilde etkiliyor. Dünya çapında düşük ve orta gelirli ülkelerde 1,3 milyardan fazla insan yoksulluk sınırının altında yaşıyor. Bunların %70’i kadın.

Artan ısıya maruz kalma, kötü hava kalitesi, sel ve orman yangınları anemi, yetersiz beslenme ve gebelik komplikasyonları. Araştırma ayrıca kadınların ve kızların yüksek risk iklim felaketlerinin ardından fiziksel, cinsel ve ev içi şiddet.

Public Ventures’ın kurucu ortağı Zoey Dash McKenzie, bu konuda bir şeyler yapmak istiyor ve özellikle Kanada’da, “sağlık eşitliğini geliştirmeye ve iklimi desteklemeye” odaklanan yeni ortaya çıkan yaşam bilimi ve temiz teknoloji girişimlerini arayan 100 milyon dolarlık bir etki fonu başlattı. Yetersiz hizmet alan topluluklar için hazırlık.”

TechCrunch’a konuşan Dash McKenzie, “Sadece bir etki fonu olmanın ötesinde, erken aşamadaki bilimi hızlandırmanın gereksinimleriyle uyumlu olarak sunulan geleneksel yapılardan ve risk sermayesinden gerçekten uzaklaşıyoruz” dedi. “Bir şelale yapılandırması kullanmaya, anlaşma bazında değerlendirmeler yapmaya ve ardından daha önce LP’lerimize fonları geri döndürmeye karar verdik. En çok ihtiyaç duyulan erken aşamada sermaye hızını artırıyoruz, bu nedenle devlet teşvikleri ile geleneksel risk sermayesinin tam ortasında oturuyoruz.”

O yalnız değil: Son yıllarda etki fonları risk sermayesi şirketlerinin ilgisini çekti. Public Ventures beğeni topluyor gezegenci, Salesforce Girişimleri, Pozitif GirişimlerVe Öngörülü Ortaklar son zamanlarda dünyayı olumlu yönde etkilemeyi amaçlayan irili ufaklı fonları kapatıyor.

Dash McKenzie, fon üzerinde çalışmayı “tam bir döngü” olarak nitelendirdi. Üniversitede sağlık ve çevre bilimleri okudu ve bir iletişim SaaS platformuyla girişimci saflarına katılmadan önce New York’ta modellik yapmaya devam etti.

Fon ABD’de ikamet ediyor ancak esas olarak Kanada’da yoğunlaşacak. Kanada’nın birçok araştırma fonundan yararlandığını ve “dünyanın en iyi hastanelerinden ve üniversitelerinden bazılarına” sahip olduğunu açıkladı.

Dash McKenzie, Public Ventures’a yatırım yapmanın yaratmayı amaçladığı türden bir etkinin, “Kanadalıların inovasyonu ölçeklendirme açısından biraz zorlandığı bir sorunu ele alacağını” söyledi.

“Çeşitli sektörlere serpiştirmek yerine yaptığımız yatırım türleri açısından çok düşünceli olacağız” diye ekledi. “Yatırımlarımızı, gerçek dünyada daha güçlü bir etkiye sahip olacak şekilde istiflemeyi hedefliyoruz. Anlamlı bir çıktı elde etmek için dünyanın her yerinden bir startup konsorsiyumunu nasıl bir araya getirebileceğimize dair birkaç strateji bulacağız.”

Bu arada, Dash McKenzie sürecin başında – biraz ilgisinin olduğunu söylüyor, ancak henüz para toplamadı; ancak, gelişmekte olan fon yöneticileri için 50 milyon doların üzerinde tahsis ettikleri bir hükümet programına katılmaya davet edildi. Bunun fon için bir çapa sınırlı ortaklık olup olmayacağına dair onay bekliyor.

Yeni başlayanlar için girişim stüdyosu benzeri bir deneyim yaratmayı planlıyor. Örneğin, bir bilim insanı veya beyaz olmayan bir kadın, çığır açabilecek bir araştırma projesine sahipse, Public Ventures, hem iş dünyasından hem de bilimsel alanlardan uzmanlardan oluşan bir yuvarlak masa toplantısı düzenleyerek, onları yeni bir proje oluşturmaları için destekleyebilir. ticari olarak geçerli.

Dash McKenzie, “Bazı yönlerden bu, sermayeye erişim, yeniliklerini hızlandırma ve ardından ağlarını genişletme açısından engelleri ortadan kaldırıyor” dedi. “Fon için sonbaharda açık bir çağrı yapmayı hedefliyoruz, bu nedenle sadece mevcut boru hatlarımızın dışında bazı gerçekten iyi girişimleri belirlemeye değil, aynı zamanda yıl sonundan önce yatırım yapmaya da hazır olacağız.”

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın