Proton şifreli bulut depolama hizmetini masaüstüne getiriyor

rent a car 34

Protonçeşitli arkasındaki İsviçre şirketi gizlilik odaklı çevrimiçi hizmetleruçtan uca şifreli (E2EE) bulut depolama hizmetini ilk kez masaüstüne taşıdı.

Genişletilmiş bir beta testi aşamasının ardından Proton Drive, Windows’ta kullanılabilir bugünden itibarenMac enkarnasyonunun “yakında” beta testine girmesi bekleniyor.

2014 yılında kurulan Proton, başlangıçta şifreli bir Gmail alternatifine odaklanmıştı. Proton Postası denirancak şirket o zamandan beri kendi VPN’ini başlattı, şifre yöneticisive takvim uygulamaları, geçen eylül başlattı web üzerinde bir bulut depolama hizmeti ve ardından mobil muadilleri bir kaç ay sonra.

Windows için Proton Sürücü

Windows için Proton Sürücü Resim Kredileri: Proton

Proton Drive, “sıfır bilgi” şifreli bir bulut depolama ve dosya paylaşım hizmeti olarak sunulur; bu, temelde, gönderen ve alıcı dışında hiç kimsenin aralarında paylaşılan verilere erişemeyeceği anlamına gelir. Bu, Google Drive ve Microsoft’un OneDrive’ı gibi alandaki rakiplere karşı önemli bir satış noktası olacak. Dropbox yakın zamanda satın alındı Sonunda Proton Drive’a benzer bir şey sunmayı planlayan Boxcryptor adlı bir girişimin belirli varlıkları, ancak bu yalnızca ücretli iş abonelerine bir avantaj olarak sunulacak.

Proton Drive ise, 1 GB bulut depolama alanıyla temel biçimde ücretsiz olarak sunuluyor ve kullanıcılar, Proton’un diğer hizmetlerinin premium sürümlerinin de kilidini açan aylık 9,99 ABD doları tutarındaki Proton Sınırsız planıyla 500 GB şifreli depolamaya yükseltebiliyor. Ayrıca, 200 GB depolama sınırına sahip, aylık 3,99 ABD dolarına mal olan bağımsız bir Proton Drive aboneliği de vardır.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın