Proton, İşletmeler için VPN’i piyasaya sürüyor: işte neler içeriyor

VB Transform 2023 oturumlarını görüntülemek için isteğe bağlı kitaplığımıza gidin. Buradan Kayıt Olun


proton VPN’i, CERN’deki (Avrupa Nükleer Araştırma Örgütü) eski bilim adamları tarafından İsviçre’de oluşturulan sanal özel ağ şirketi, bugün işletmelere ve kuruluşlara yönelik yeni bir teklifin duyurusunu yaptı.

Uygun bir şekilde adlandırılan Proton VPN for Business, ayda 8,99 dolardan başlıyor (iki yıllık bir sözleşmeyle) ve BT departmanlarının, içerik uygulamalarına erişimi ve ağ bölümlendirmesini kontrol etmek için sanal özel ağ geçitleri dağıtmasına olanak tanıyor. Ayrıca kötü amaçlı yazılımlara, kimlik avına ve ortadaki adam saldırılarına karşı yerleşik korumalarla birlikte gelir. Ayrıca açık kaynak olduğundan uzmanların güvenlik iddialarını bağımsız olarak doğrulamalarına olanak tanıyor.

Ayrıca, kendi izinlerinde olabilecek kafeler, kafeler, restoranlar, oteller ve kongre merkezleri gibi halka açık ağlar da dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanından şirket veritabanlarına güvenli bir şekilde erişmesi gerekebilecek uzak ve hibrit ekipleri desteklemek üzere tasarlanmıştır. İş kullanıcılarının kötü niyetli faaliyetlere açık olması.

Başlangıçtaki taban başarısının üzerine inşa etmek

Proton halihazırda Fortune 500 şirketleri de dahil olmak üzere uluslararası alanda 50.000’den fazla işletme tarafından kullanılıyor olsa da, Proton VPN for Business, bu ilk başarının üzerine inşa etmek (şirket 2017’de kuruldu) ve daha standartlaştırılmış ancak esnek bir ürün kategorisi oluşturmak üzere tasarlanmıştır. verilerine erişimi korumak isteyen diğer şirketler.

Etkinlik

VB Transform 2023 İsteğe Bağlı

VB Transform 2023’ten bir oturumu kaçırdınız mı? Tüm öne çıkan oturumlarımıza ilişkin isteğe bağlı kütüphaneye erişmek için kaydolun.

Şimdi üye Ol

Andy Yen, “Proton VPN’in açık kaynak felsefemizle desteklenen şeffaflık ve güvenliğe odaklanması, Proton VPN’i dünyanın en popüler ve güvenilir VPN hizmetlerinden biri haline getirdi ve son yıllarda VPN arayan işletmeler giderek daha fazla dikkat çekmeye başladı” dedi. Proton’un kurucusu ve CEO’su. “Sonuç olarak, özel bir iş teklifi olmasa bile, son birkaç yılda binlerce ticari kullanıcıyı bünyemize dahil ettik, dolayısıyla teklifi bugün resmileştirmek Proton için doğal bir sonraki adımdır.”

Proton VPN for Business’ın içerdiği özellikler arasında Proton VPN Hızlandırıcı, Gizli protokol ve Alternatif Yönlendirme bulunmaktadır.

Özel ağ geçitleri ve güvenlik uyumluluğu

Proton, İşletmeler için yeni Proton VPN’i kullanan kuruluşların, “yalnızca bir kuruluş içindeki özel olarak yetkili üyeler ve gruplar tarafından erişilebilen, işletmelerin erişimi sınırlamasını ve segmentlere ayırmasını kolaylaştıran” “Özel Ağ Geçitlerini” anında dağıtabileceğini söylüyor.

Hiçbir donanıma ihtiyaç yoktur; şirketin çözümü tamamen müşterilere yönelik yazılım tabanlıdır.

Şirket bir basın bülteninde şöyle yazıyor: “Bu aynı zamanda işletmelerin ISO 27001, SOC2 ve daha fazlası gibi güvenlik sertifikalarının gereksinimlerini karşılamasını da kolaylaştırıyor.”

Buna ek olarak Proton, ana merkezinin İsviçre olduğunu, katı gizlilik yasalarına ve verilerin işlenmesinde tarafsızlık geleneğine uyması nedeniyle şirket ve müşterileri için avantajlı olduğunu belirtiyor.

Proton ayrıca, özel ihtiyaçları olan kuruluşlar için, VPN kurulumunun gereksinimlerine bağlı olarak değişken fiyatlandırmaya sahip, daha özelleştirilebilir bir “Proton VPN Enterprise” katmanı sunar.

2023 itibarıyla internetteki 5 milyar kullanıcının neredeyse üçte biri VPN kullanıyor ve toplam pazar büyüklüğünün 44,6 milyar dolar olduğu tahmin ediliyor. Veri KorumasıProton, alanda yeni bir teklifi piyasaya sürme konusunda bilgili.

VentureBeat’in misyonu teknik karar vericilerin dönüştürücü kurumsal teknoloji ve işlemler hakkında bilgi edinmeleri için dijital bir şehir meydanı olmaktır. Brifinglerimizi keşfedin.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın