PlayStation Stars sadakat programı kullanıcılarla buluştuSony PlayStation Stars adını verdiği sadakat programının duyurusunu geçtiğimiz temmuz ayında yapmıştı. 28 Eylül itibarıyla Asya’da kullanıma sunulan programın kapsama alanı ekim ayı itibarıyla genişleyecek.

Sony’den verilen bilgiye bakılırsa, Stars 5 Ekim itibarıyla Kuzey ve Güney Amerika’da kullanıcılarla buluşacak. Avrupa ve Avustralya’daki PlayStation sahiplerinin ise 13 Ekim’e kadar beklemesi gerekiyor.

Stars’a katılım için bir ücret ödenmiyor. Ancak PlayStation Plus sahipleri bazı fazladan imkanlardan yararlanabiliyor. “Eksiksiz” tecrübe isteyenler mobil cihazlarındaki PlayStation uygulaması üzerinden Stars’a erişebiliyor. Programa internet üzerinden de kaydolmak olası. PlayStation konsollar üstünden erişim içinse biraz daha beklemek gerekiyor.

PlayStation Stars’da armağan kazanmak için aktivite ve görevleri tamamlamak gerekiyor. Bu görevler kolaydan başlayıp fazlaca zora kadar uzanan geniş bir yelpazeyi kapsıyor. Oyuncular PlayStation cüzdanlarına ekleyebildikleri sadakat puanları, dijital koleksiyon parçaları ve muhtelif ürünler kazanabiliyor.

PlayStation Stars’ın Sony’nin rakipleri tarafınca hayata geçirilen sadakat programlarının benzeri olduğu söylenebilir. Nintendo’nun Nintendo Gold Points ve Microsoft’un Microsoft Points adlı sadakat programları da Stars’a benzer bir edinim sunuyor.

kaynak: teknoblog.com

Yorum yapın