Örnek Seri A sunum destesi: Diamond Standard’ın 30 milyon dolarlık destesi

ne zaman mali piyasalar sallanıyor, muhafazakar yatırımcılar, gümüş, altın, paladyum ve platin gibi şeyler de dahil olmak üzere değeri düşme olasılığı düşük olan kıt kaynaklara yöneliyor.

Elmas Standardı bu listeye elmas eklemek istiyor ve borsadaki ETF benzeri yapılar da dahil olmak üzere yatırımcıların diğer değerli emtia alım satımlarına benzer şekilde elmaslara erişmelerini sağlayan jetonlar oluşturmak için blok zinciri tabanlı bir sistem yarattı. İAÜ, SLV Ve PLTM.

Şirket, bir varlık sınıfı olarak elmas konusunda iyimser:

“Geçen yılki %20’lik getirilerin ardından, Diamond Standard Coin bu yıl pozitif getiri sağlamaya devam ederken, S&P 500 %14 ve bitcoin %50 düştü. Yatırımcıların ilişkisiz yeni bir varlık sınıfına ihtiyacı var ve bu sermaye, kapasitemizi artırmamızı ve tekliflerimizi genişletmemizi sağlayacak” dedi. Cormac Kinneyşirketin kurucusu ve CEO’su, bir basın açıklamasında geçen yılki finansman turunu duyurdu. Wall Street Gazetesi, Bozuk para masası Ve sokak izle bağış toplamayı da kapsıyordu.

Bununla birlikte, elmaslar altından veya gümüşten farklıdır. Altın altın olsa da şeklinin ne olduğu önemli değil. Saf olduğu ve eritilebildiği sürece, teoride altının her onsu, diğer her ons altınla aynı değerdedir.

Elmaslarda durum böyle değil. Bir pırlantanın değeri dört niteliğe bağlıdır (dört C olarak bilinir). izin vereceğim Tiffany’nin ineği burada, ama kısacası, renk, berraklık, kesim ve karat (yani boyut) ile ilgilidir. Bu, elmaslardan bir endeks fonu oluşturmanın zor olduğu anlamına gelir, çünkü bunlar dört farklı boyutta farklılık gösterir ve bir elmas nadiren diğeriyle benzer şekilde değiştirilebilir.

Tüm bu nedenlerden dolayı, Diamond Standard bir süre önce destesini incelemeye sunduğunda çok meraklandım. Bugün, daha yakından bakma zamanı!


Yıkmak için daha fazla benzersiz sunum destesi arıyoruz, bu yüzden kendinizinkini göndermek isterseniz, işte bunu nasıl yapabileceğin.


Bu destedeki slaytlar

Diamond Standard’ın 11 slaytlık bir destesi var ve desteyi tam olarak 30 milyon dolarlık turu için tasarlandığı gibi yaptığını söylüyor. Tam sunum destesine baktığınızda, slaytlardaki numaralandırmanın tutarlı olmadığına dikkat edin (sağ alt köşede “4” numaralı iki slayt vardır ve 6 numaralı slayt yoktur). Bu yüzden aşağıdaki listede PDF sayfa numaralarını kullanıyorum.

 1. Kapak ve görev slaytı
 2. Özet slayt
 3. Çözüm slaydı (“Akıllı ürüne giriş”)
 4. Problem slaydı (“Elmaslar ciddi şekilde eksik tahsis edilmiş”)
 5. Pazar Fırsatı (destede 4. slayt olarak işaretlenmiştir)
 6. Yol haritası slaydı (“Bir elmas metayı nasıl yaparız?”, güvertede 5. slayt olarak işaretlenmiştir)
 7. Ürün slaytı 1 (“Diamond Standard Exchange”)
 8. Ürün slaytı 2 (“Diamond Standard Recycling”)
 9. ESG slaydı (“Elmaslar güçlü bir ESG yatırımıdır”)
 10. Kurucu slayt
 11. organizasyon slaydı

Sevilecek üç şey

Takip edenleriniz için tam adım güverte sökme serisi, sadece slayt listesine dayalı olarak bile bu destede oldukça fazla bilginin eksik olduğunu fark etmiş olabilirsiniz. Buna birazdan geleceğim çünkü önce kutlamamız gereken bazı önemli anlar var.

misyon ile açılış

Ben sık sık Bir satış konuşmasının tonunu ayarlamak için güçlü bir slayt 1+2 kombinasyonunu savunun. Diamond Standard, misyonunu ilk slayda koyarak bunu bir sonraki seviyeye taşıyor. Başlamak için canlandırıcı doğrudan bir yol:

[Slide 1] Sağlam açıcı! Görsel Kaynakları: Elmas Standardı

Diamond Standard’ın misyonunu ön plana ve merkeze koyma seçimi sağlamdır. Temel misyonunu (“Elmasları altın gibi likit sert bir varlık olarak kurarak yatırımcılara fayda sağlamak”) listeler ve ardından yaptığı işin daha taktiksel yönlerinden bazılarına girer: misliyle takas edilebilir elmas emtiaları oluşturmak için kullanılabilecek dijital varlıklar yaratmak. likidite sağlamak ve elmasa dayalı vadeli işlemler, opsiyonlar, fonlar ve borsada işlem gören menkul kıymetler yaratmak.

var çok fazla Bu slaytta devam ediyor ve eminim tasarımcıların bunun nasıl bir araya getirildiği hakkında söyleyecek bir iki şeyleri vardır. Ancak gerçekten önemli bir şeyi başarıyor: Şirketin planlanan operasyonlarının ne ve nasıl olduğunu büyük bir açıklıkla açıklıyor. Bu, bunun gibi karmaşık bir iş için müthiş bir başarı ve bu bilgiyi ön plana ve merkeze koymak düpedüz ilham verici.

Elmas bilmecesini çözmek

Elmasların farklı olduğu ve bu nedenle metalaştırılmasının zor olduğu hakkında söylediklerimi hatırlıyor musunuz? Diamond Standard’ın bir çözümü var: Bir demet elması tek bir madeni paraya veya külçeye koyuyor ve elmasların değerinin ortalamasını alarak her birimi değiştirilebilir kılıyor. Başka bir deyişle: Her birim, diğer tüm birimler kadar değerli olmalıdır.

Elmasları takas edilebilir hale getirmek

[Slide 3] Elmasları değiştirilebilir hale getirmek. Görsel Kaynakları: Elmas Standardı

Diamond Standard’ın pırlantaların bireyselliğini aşma yolu oldukça zekice. Bir elmasın bireysel değeri üzerinde tartışmak yerine, basitçe bir demet elması bir araya toplar, onları tek bir birime (madeni para veya külçe denir) koyar ve birime bir blockchain jetonu tokatlar. Elmas külçeleri bir kutuda tutulur. CME onaylı depolama tesisi ve külçeler ve madeni paralar, dijital jetonları kimin elinde tuttuğuna bağlı olarak satılabilir.

Gerçek külçenizi veya madeni paranızı istiyorsanız, evinizin arkasında yerdeki bir deliğe gömmek, bir kasada saklamak veya çılgınca kıkırdayarak onları hokkabazlık yapmak için size gönderilmesini talep edebilirsiniz.

Yine, bu slayt tasarım için herhangi bir ödül kazanmayacak (Ne vardır tüm bu oklar için? Neden bu kadar çok metin var?), ancak büyük bir faydası var: Şirketin, elmasları ticarete konu olan bir standarda dönüştürmekle ilgili temel sorunlardan birini, “The The World” adlı saçsız, beli bir elmas uzmanı tarafından yapılan bir incelemeden geçmek zorunda kalmadan nasıl çözdüğünü açıklıyor. KAFA.” Elmas ticaretiyle ilgili tüm bilgimin izlemekten kaynaklandığını da burada kabul ediyorum. “Kapma” birkaç yüz kez, bu yüzden belki de yorumumun o kısmını birkaç tutam elmas tozu ile alın.

Bunu yazarken, elmas kaplı taşlar 5.280 dolar değerinde. Çubuklar daha büyük bir mertebeye değer. Görsel Kaynakları: Diamond Standard’ın web sitesi, ekran görüntüsü aracılığıyla

Harika bir fırsat

Diamond Standard’ın mantıklı olması için üç şeye inanmalısınız:

 1. Yatırımcılar değerli emtialara yatırım yapmaya devam etmek isteyeceklerdir.
 2. Elmaslar bu emtialardan biri olabilir.
 3. Diamond Standard’ın elmasları böyle bir metaya dönüştürme yaklaşımı mantıklı.
Yatırımcılar, yer üstü değerli metal arzının en az %15'ini elinde tutarken, elmasların tahmini olarak yalnızca %1'ini elinde tutuyor. Blackrock, Vanguard, Fidelity ve PIMCO gibi büyük varlık yöneticileri, en azından henüz ellerinde elmas olduğunu bildirmiyor.

[Slide 4] Fırsatlar bol. Görsel Kaynakları: Elmas Standardı

Bu slaydı özetleyecek olursam, “Yükselen bir gelgit tüm tekneleri yükseltir ve bir gelgit yaklaşıyor” derdim.

Eğer (ve buradaki en büyük “eğer” de buysa) Diamond Standard, yatırımcıları bunun alım satım yapmaya değer yeni bir emtia olduğuna ikna edebilirse, burada alım satım için büyük bir pazar olduğunu görmek kolaydır. Yeni başlayanlar için, piyasa yükseldikçe spekülatif bir fırsat olacak ve doyuma ulaştığında, değerli metalleri satın alan yatırımcıların aynı kategorisi olan al ve tut yatırımcıları için devam eden bir fırsat olacak.

Bu slayttan öğrenebileceğiniz şey, kendinizi birkaç büyük, köklü pazarın rekabetçi bir alternatifiyle görsel olarak hizalayabilirseniz, potansiyel bir yatırım olarak gerçekten ilginç ve zorlayıcı bir konumda olduğunuzdur.

Geliştirilebilecek üç şey

Kinney’nin kuyumculuk sektöründeki beş yıllık deneyiminin, elmaslarla ilgili bir şey yapan bir şirketin ekip sayfasında belirtilmemesi benim için akıllara durgunluk veriyor.

Yalan söylemeyeceğim, var çok fazla bu desteden kesinlikle nefret ettiğimi. Tasarım berbat. Eksik çok fazla veri var ve yalnızca bu desteye dayanarak, şirketin fon sağlamak için uzun ve sancılı bir durum tespiti sürecinden geçmesi gerekeceğinden şüpheleniyorum.

Bunu söyledikten sonra şirket, ünlü bir yatırımcı grubundan 30 milyon dolar topladı (ortak liderliğindeki Sol Şerit Başkenti Ve Ufuk Kinetiği) ve ortalamanın altında bir güvertenin bir yatırım turunun önüne geçmesine izin vermek için fırsatın çok büyük olduğundan şüpheleniyorum.

Bu sökümün geri kalanında, Diamond Standard’ın geliştirebileceği veya farklı şekilde yapabileceği üç şeye ve tam saha destesine bir göz atacağız!

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın