Orman yakma hazırlığındaki kişi yakalandı

Orman yakma hazırlığındaki kişi yakalandıPKK/KCK terör örgütünün faaliyetlerinin deşifresine ve engellenmesine yönelik meydana getirilen çalışmalarda, Ahmet K. Adlı bir şahsın PKK propagandası yapmış olduğu, sülfürik asit temin etmeye çalıştığı ve eylem yapabileceği suç duyurusu üzerine harekete geçen Emniyet ekipleri şahsı izlemeye başladı.

Yapılan çalışmalarda; Kayseri’den Antalya’ya gelen ve buraya yerleşerek inşaatta çalışmaya başlamış olan şahsın internet üstünden sülfürik asit siparişi verdiği, siparişi Antalya’da kargodan teslim aldığı belirlendi. Finike ilçesinde gözaltına alınan şahsın üzerinde ve ikametinde yapılan aramalarda sülfürik asit ve Antalya haritası bulundu.

Şahsın ifadesinde; “Suriye alanında faaliyet yürüttüğünü bilmiş olduğu ‘Devran-Rojhat’ kod isminde teşkilat personelinin kendisiyle irtibata geçtiği, Antalya’da çeşitli yerlerde yangın çıkarma talimatı verdiği, teşkilat mensubunun bu amaçla kendisine para ve orman yakması amacıyla kullanacağı düzeneği nasıl hazırlayacağını tarif eden video/materyal gönderilmiş olduğu, eğer yakalanmamış olsaydı orman yakma eylemini gerçekleştirmiş olacağını” dediği açıklandı. Gözaltındaki şahsın emniyetteki işlemlerinin peşinden adliyeye sevk edileceği öğrenildi.

kaynak: linehaber.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın