OpenAI hala GPT-5’i eğitmiyor, diyor Sam Altman

rent a car 34

OpenAI, Microsoft destekli girişimin birçok endüstri yöneticisi ve akademisyenin “bir süre” üzerinde çalışmama sözü vermesinden aylar sonra, mevcut nesil GPT-4’ün muhtemel halefi olan GPT-5’i hala eğitmiyor. dile getirilen endişeler Sam Altman’ın geniş dil modellerinin hızlı ilerleme oranı hakkında.

OpenAI CEO’su Altman, Hint gazetesi Economic Times’ın ev sahipliğinde düzenlenen bir konferansta, “Bu modeli başlatmadan önce yapacak çok işimiz var” dedi. “Bunun için ihtiyacımız olduğunu düşündüğümüz yeni fikirler üzerinde çalışıyoruz, ancak başlamak için kesinlikle yakın değiliz.”

Altman ayrıca, potansiyel tehlikeleri değerlendirmenin daha anlamlı bir yolunun dış denetimler ve kırmızı ekip oluşturma ve güvenlik testleri olduğunu söyleyerek, OpenAI’deki daha fazla ilerlemeyle ilgili en sesli seslerden bazılarının endişelerini geri çekti.

“GPT-4’ü bitirdiğimizde, yayınlamaya hazır olmamız altı aydan fazla sürdü.”

Hindistan gezisi, Altman’ın dünya çapında yasa koyucular ve sektör oyuncularıyla buluşma ve OpenAI’nin düzenleyicilerle çalışma isteğine güven oluşturma ve onları yapay zeka yayılmasının olası kötüye kullanımı ve diğer dezavantajları hakkında proaktif olarak düşünmeye teşvik etme girişiminin bir parçası.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın