OpenAI, GPT-3.5’te ince ayar yapmak için Scale AI’yi ‘tercih edilen iş ortağı’ olarak adlandırıyor

rent a car 34

VB Transform 2023 oturumlarını görüntülemek için isteğe bağlı kitaplığımıza gidin. Buradan Kayıt Olun


OpenAI, kullanıcıların GPT-3.5 Turbo büyük dil modeline (LLM) ince ayar yapmaları için yeni yerleşik destek sunacağını duyurduktan bir gün sonra, bu da işletmelerin modeli eğitmek ve onu geniş ölçekte çalıştırmak için kendi özel verilerini getirmelerine olanak tanıyor. adı geçen şirket Ölçek yapay zeka GPT-3.5’e ince ayar sağlamak için “tercih edilen ortak” olarak.

Scale AI’nin kurucusu ve CEO’su Alexandr Wang, bir basın bülteninde şunları söyledi: “Model performansını güçlendirmek ve her işletmenin yapay zekayı kendi benzersiz ihtiyaçları için en etkili şekilde kullanmasına yardımcı olmak için OpenAI ile ortaklık yapmaktan heyecan duyuyoruz.” “GPT-3.5 gibi en iyi LLM’lerin yanı sıra tek başına yönlendirme, en doğru ve verimli sonuçları elde etmek için modelin özelleştirilmesi yeterli değildir. Yazılımda olduğu gibi, ince taneli optimizasyonlardan da inanılmaz miktarda değer elde ediliyor ve ince ayar bunun için kritik önem taşıyor.”

Scale AI, ince ayar uzmanlığı sunar

Scale bir basın açıklamasında, ortaklığın “OpenAI’nin gelişmiş temel modeli GPT-3.5’i Scale’in ince ayar uzmanlığı ve sektör lideri Veri Motoru ile bir araya getirerek her şirketin kendi özel iş ihtiyaçlarına yönelik son teknolojiye sahip özel modeller oluşturmasına yardımcı olacağını” söyledi. .” Scale’in Veri Motoru, istemler oluşturarak ve model çıktılarını sıralayarak modellerin geliştirilmesini hızlandırır.

Scale, halihazırda birçok ticari ve ticari ürün için ince ayar yaptığını söyledi. açık kaynak modeller. “OpenAI’nin GPT-3.5 için tercih ettiği ince ayar ortağı olarak, daha fazla işletmenin en güçlü özel çözümü oluşturmasına yardımcı olmak için onların güçlü API’lerinden faydalanmaktan heyecan duyuyoruz. Yüksek Lisans’lar basın bülteninde, maliyetleri düşürürken verimliliği artırdığı belirtildi.

Etkinlik

VB Dönüşümü 2023 İsteğe Bağlı

VB Transform 2023’ten bir oturumu kaçırdınız mı? Tüm öne çıkan oturumlarımıza ilişkin isteğe bağlı kütüphaneye erişmek için kaydolun.

Şimdi üye Ol

OpenAI COO’su Brad Lightcap şunları söyledi: “Scale, ince ayarın gücünü daha fazla şirkete sunma yeteneğimizi genişletiyor ve işletmelerin OpenAI modellerini benzersiz ihtiyaçlarına daha iyi uygulamalarına yardımcı olmak için kurumsal yapay zeka deneyimlerini geliştiriyor.”

İnce ayarlı bir pilot program umut verdi

Veri etiketleme hizmeti olarak üne kavuşan ve Nisan 2021’de 7 milyar dolarlık bir değerleme elde eden popüler bir şirket olan Scale AI, inişli çıkışlı bir yıl geçirdi. işten çıkarılmış Ocak ayında 700 kişilik personelinin %20’si geri döndü ancak öğle yemeği tam yığın üretken yapay zeka Mayıs ayında platform.

Şimdi, çalışanlar için uyumluluk gerekliliklerinin yükünü hafifletmeye yardımcı olan yüksek kaliteli gider notları oluşturmak için LLM’leri kullanan fintech şirketi Brex ile ince ayarlı bir örnek olay çalışmasının tanıtımını yapıyor.

Scale basın bültenine göre, Brex ekibi daha önce not oluşturmak için GPT-4’ü kullanıyordu ancak ince ayarlı bir GPT-3.5 modeli kullanarak kaliteyi korurken maliyet ve gecikmeyi iyileştirip iyileştiremeyeceklerini keşfetmek istiyordu.

“Scale’ın Veri Motoru ile açıklamalı Brex verileri üzerinde GPT-3.5 ince ayar API’sini kullanarak,
ince ayarlı GPT-3.5 modelinin stok GPT-3.5 turbo modelinden %66 daha iyi performans gösterdiğini gördü
basın açıklamasında “zamanın zamanı” dedi.

Brex CEO’su Henrique Dubugras şunları söyledi: “OpenAI ve Scale AI ile devam eden ortaklığımız, çalışanların uyumluluğunu artırmak ve finans ekiplerinin hesapları daha hızlı kapatmasına yardımcı olmak için en son teknikleri kullanarak bizi en ileri seviyeye taşıyor. Özellikle, GPT-3.5’e ince ayar yapmak bizim için oyunun kurallarını değiştirdi ve çok daha düşük maliyet ve daha düşük gecikme süresiyle GPT-4 ile karşılaştırılabilir yüksek kaliteli yapay zeka deneyimleri sunmamıza olanak sağladı. Bu, bizim için daha önce geçerli olmayan yepyeni bir dizi yeteneğin kilidini açıyor.”

VentureBeat’in misyonu teknik karar vericilerin dönüştürücü kurumsal teknoloji hakkında bilgi edinmeleri ve işlem yapmaları için dijital bir şehir meydanı olmaktır. Brifinglerimizi keşfedin.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın