Nocam, BeReal’in TikTok zorluklarını karşıladığı gibi bir sosyal video uygulamasını tanıtıyor

adlı yeni bir sosyal video uygulaması Kamera yok sosyal ağları daha otantik hale getirmek için radikal bir fikri var – kamerayı kapatıyor, böylece çekim sırasında nasıl göründüğünüzü göremiyorsunuz. Buradaki fikir, kendi görüntünüzün önizlemesini görmenin getirdiği sürtüşmeyi azaltırken, bir anı yakalamayı doğal hissettirmektir; bu durum, kullanıcıların genellikle gönderi yayınlama konusunda tereddüt etmesine veya görünümlerini rötuşlamak için düzenlemeler ve filtreler eklemek için uğraşmasına neden olabilir.

Kamera yok bu kavramın, insanların gerçek hayatta etkileşim kurma biçimini daha iyi yansıttığına inanıyor. bir aynayla karşı karşıya değil bu bize nasıl göründüğümüzü gösterir, yani.

Nocam’ın kurucu ortağı ve CEO’su Justin Spraggins, “Neye işaret ettiğinizi biliyorsunuz – bu ön izlemeyi neden görmeniz gerekiyor?” diye soruyor. “Yakalamak üzere olduğunuz şeye baktığınız an, bu konuda havanız doluyor” diyor. “Şimdi onu çerçeveliyorsunuz – gerçekten öyleymiş gibi hissetmiyor. Artık içerik oluşturmak için her türlü performansı sergiliyorsunuz.”

Görsel Kaynakları: Kamera yok

Nocam fikri, girişimin (Snack Break) mobil sosyal ağ ile daha önceki çabalarından gelişti.

Başlangıçta ekip bir Popcorn adlı kısa biçimli video uygulaması, kullanıcıların daha uzun e-postalar, metinler veya Slacks yerine paylaşılabilecek kısa mesajlar veya “pops” kaydetmelerine izin vererek iş iletişimini daha eğlenceli hale getirmeyi amaçlıyordu. Ancak, daha büyük rakiplerin yoğun rekabetiyle karşı karşıya kalmanın yanı sıra, tezgahekip, kurumsal pazarı hedeflemek için yeterli donanıma sahip olmadıklarını fark etti.

Spraggins’in geçmişi, daha önce uygulamalar üzerinde çalışmış olan tüketici dünyasındadır. Bak Ve Sesini açmak ve son olarak, kurucu ortak 9 SayıWink’in yapımcıları ve diğerleri.

Spraggins, Popcorn’dan uzaklaşmayı “Hızlı bir şekilde başarısız olduk ve bu bize göre değil gibiydik” diye açıklıyor.

Ekip yalın kaldığı için, diğer uygulama konseptlerini denemek için mevcut bağış toplamayı kullanabildiler. Örneğin geçen sonbaharda, kamerayı da kaldıran Locket benzeri bir fotoğraf widget uygulamasını test ediyorlardı. Ancak ilk testlerden ve yalnızca yaklaşık 10.000 aktif kullanıcıya ulaşan küçük ölçekli bir lansmandan sonra, ekip bunun yerine videoya odaklandı.

Görsel Kaynakları: Kamera yok

Nocam’ı kullanmak için, kullanıcılar önce telefon numaralarıyla kimlik doğrulaması yapar ve diğer sosyal uygulamalarda olduğu gibi, uygulamanın arkadaşlarını bulmak için adres defterlerine erişmesine izin verir. Daha sonra bir video kaydetmek için ilk isteminizi alacaksınız. Nocam’daki konseptin tamamı, kayıt istenmesiyle ilgili – ancak başlangıçta, istemler sistem tarafından yönlendirilecek. Daha fazla arkadaş ekledikçe onlardan da bilgi istemi alabilirsiniz.

Örneğin, Nocam meydan okuma olarak belirli bir dansı yapmanızı, bir daire içinde dönmenizi veya şu anda ne yaptığınızı yayınlamanızı isteyebilir. İstemler rastgele bir ses klibi içerecek ve kayda başladığınızda kamera bulanıklaşacaktır. Çekimi hızlı tutmak için kliplerin uzunluğu yalnızca maksimum 8 saniyedir. Kullanıcılar ayrıca bir altyazı ekleyebilir ve ardından bunu kendi ağlarıyla paylaşmak için yayına basabilir – bu, sizinle paylaşan arkadaşınıza doğrudan bir geri mesaj değildir.

Videoyu yayınladıktan sonra, hangi arkadaşınızın kaydetmenizi istediğini veya bunun sistem tarafından oluşturulmuş bir istem olup olmadığını görebilirsiniz. Arkadaşlar, yayınlanan videolara yorum yapabilir ve kullanıcılar, isterlerse diğer sosyal ağlarda yayınlamak için kayıtlarını dışa aktarabilir.

Görsel Kaynakları: Kamera yok

BeReal gibi, Nocam da günde en az bir kez meydan okuma gönderir, ancak istediğiniz zaman arkadaşlarınızdan da meydan okuma alabilirsiniz. Ancak uygulama kamerayı çevirmenize izin verirken, BeReal’in yaptığı gibi her iki kameradan aynı anda kayıt yapmıyor.

Yine de uygulamanın BeReal benzeri bir görünümü ve hissi var, hatta geriye dönüp bakmanız için Nocam anılarınızın bir takvimini sunuyor.

Spraggins, BeReal’de bulunan sistem tetikleyiciyi TikTok meydan okumalarıyla, ancak daha arkadaş merkezli bir uygulamada nasıl birleştirdiğine dikkat çekerek, “BeReal’in TikTok ile tanışması gibi olduğunu düşünüyoruz” diyor. Bu biraz türev gibi görünse de, şunu belirtmekte fayda var BeReal güç kaybediyor — Sensor Tower’dan alınan son veriler, BeReal’in aylık indirmelerinin düştüğünü gösteriyor. Buna ek olarak, Apptopia verilerine göre, günlük kullanım Ekim’deki 15 milyon kullanıcıya kıyasla Mart’taki en yüksek noktasından %61 düşerek 6 milyon kullanıcıya düştü.

Bu, günlük hayatın rastgele fotoğraflarını yayınlamanın sona erme noktasına geldiğinin bir işareti olabilir. Nocam’ın video meydan okumalarına odaklanan farklılaştırıcı özelliği, benzer bir demografik kitleyi BeReal’e çekerken onlara gerçekten yapacakları bir şey verebilir. Yapmak.

Görsel Kaynakları: Kamera yok

Uygulama, kendisini yoğun bir şekilde pazarlıyor TikTok Ve instagram, daha genç bir demografiye hitap etmeyi amaçlıyor. Başlangıçta Gen Z üniversite öğrencilerine yönelik olsa da, zorluklarının aptalca doğası, kullanıcıların arkadaşlarıyla bağlantı kurma arzusuna sahip olabileceği, ancak genellikle gerçek dünyada onlarla birlikte olmadığı, biraz daha genç, liseli bir kalabalığı çekmiş gibi görünüyor. , üniversitede oldukları gibi.

13+ derecelendirmesi nedeniyle uygulama, kullanıcılara uygunsuz meydan okumalar yaptıklarında veya şartları ihlal eden içerikler yayınladıklarında başkalarını şikayet etme olanağı sunar. Bir kullanıcı, meydan okuması nedeniyle şikayet edilirse, uygulamada kendi meydan okumalarını yapması yasaklanır. Ek olarak, ihlal eden içerikleri yayından kaldırılır ve bunları bildiren kullanıcı, o kişinin içeriğini bir daha asla görmez (ve tam tersi, çift blok halinde).

Başlangıç, daha önce 9 Count’ta baş geliştirici olan CTO Ben Hochberg ve Gen Zer de dahil olmak üzere üç kurucu ortaktan oluşan bir ekiptir. Sarah Tran, şu anda UPenn’de The Wharton School’a devam ediyor. Şirket daha önce, farklı uygulama konseptlerini test etmek için General Catalyst ve Dream Machine’den 400.000 $’lık tohum öncesi finansman topladı. Bugünkü resmi Nocam lansmanından sonra, bir tohum turu atmayı planlıyor.

Kamera yok şimdilik sadece iOS ve ücretsiz olarak indirilebilir. Şirketin şu anda bir gelir modeli yok, bu nedenle şimdilik abonelik ücreti veya uygulama içi satın alma yok.


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın