Netflix, Kanada’daki temel planını sessizce baltalıyor

Netflix, ilk olarak Kanada yayınında belirtildiği gibi, Kanada’da yeni aboneler için aylık 9,99 ABD doları tutarındaki temel planı sessizce sonlandırdı. BlogKitap. Bu, akış şirketinin teklifini basitleştirir, ancak reklam destekli plan ile standart plan arasında büyük bir boşluk bırakır.

Şirketin planları, Netflix kataloğunun çoğunu 1080p HD akış desteğiyle sunan, yakın zamanda tanıtılan reklam destekli planla aylık 5,99 Kanada dolarından başlıyor. Kullanıcılar reklamlardan kurtulmak ve indirmeleri etkinleştirmek istiyorsa, Standart plan için ayda 16,99 CAD ödemek zorunda kalacaklar.

Bir hatırlatma olarak, Temel plan reklamsız akış sunuyordu, ancak 720p ve bir eşzamanlı akışla sınırlıydı. Halihazırda Temel plan için ödeme yapan kişiler, hesabı iptal edene kadar plana devam edebilecektir.

“Temel plan artık yeni veya yeniden katılan üyeler için mevcut değil. Şirket, destek sayfasında şu anda Temel plandaysanız, planları değiştirene veya hesabınızı iptal edene kadar bu planda kalabilirsiniz.

Görsel Kaynakları: Netflix

Şirketin diğer pazarlarda da benzer kararlar almayı planlayıp planlamadığını öğrenmek için Netflix’e ulaştık ve şirket konu hakkında yorum yaparsa hikayeyi güncelleyeceğiz. ABD’de Netflix, yeni bir hesap oluşturmaya çalıştığınızda Temel planı zaten gizler. Görüntülemek için “Tüm planları gör” seçeneğine tıklamanız gerekir.

ABD’de şu şekilde görünüyor (vurgu için yeşil oklar eklenmiştir):

Kanada, satın alınan ilk pazarlardan biriydi. geçen yıl reklam destekli planlar ardından ABD, Avustralya, Japonya ve Kore gibi diğer pazarlarda lansmanlar yapıldı. Nisan ayında Netflix, reklam destekli planın faydalarını artırdı. Full HD akışı etkinleştirin ve iki eşzamanlı akış desteği.

Geçen ay şirket, reklam tabanlı planları için dünya çapında 5 milyondan fazla kullanıcıyı kendine çektiğini söyledi. Özellikle, akış devi bu katmanı henüz birçok ülkede başlatmadı. Analist raporları, Netflix’in gelecek yıl 1,9 milyar dolardan fazla reklam geliri elde edin.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın