Muharrem İnce’den Line TV’ye hususi açıklamalar

Muharrem İnce’den Line TV’ye hususi açıklamalarBursa Yenişehir’de mühim açıklamalarda bulunan Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Line TV’de gösterilen ve Gazeteci Fatih Ak’ın sunduğu Yerelde Bugün programında önemli açıklamalarda bulunmuş oldu.

Memleketin nabzını tutmaya çalıştıklarını ve ülkede derin bir fakirlik bulunduğunu söyleyen İnce, vatandaşın kışı nasıl geçireceğini organik gazı iyi mi yakacağını düşündüğünü söylemiş oldu. Ülkenin birinci sorununun fakirlik ve geçim sıkıntısı bulunduğunu belirten İnce, başörtüsü konusunun tekrar gündeme getirilmesini eleştirdi.

BAŞÖRTÜSÜ GÜNDEMİNİ ELEŞTİRDİ

İnce başörtüsü mevzusuyla ilgili; “Ülkenin birinci problemi başörtüsüyle alakalı kanun çıkarmak, anayasa değişikliği yapmak değildir. Ne yazık ki bu iktidar da muhalefette gündemi aniden değiştirdiler. Yıllardır çözülmüş bir sorun, herkesin rahatça başörtüsü takabildiği bir ülkede nereden çıktı bu derseniz anlayabilmiş değilim” dedi.

Muhalefetin iktidarın ekmeğine yağ sürdüğünü belirten İnce, bu mevzuyla organik gaz, mazot ve elektrik zamlarının unutturulduğunu açıkladı. Türkiye’nin yapay bir gündemin peşine takıldığını söyleyen Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun ABD ziyareti ve bu ziyaretteki Ukrayna açıklamalarını da eleştirdi.

KILIÇDAROĞLU’NUN ABD ZİYARETİ VE AÇIKLAMALARINI ELEŞTİRDİ

İnce, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu şu sözlerle eleştirdi:

“ABD’ye gitti Ukrayna’dan taraf olmalıyız dedi. Tayyip Erdoğan ekonomiyi, tarımı, eğitimi fena yönetiyor. Sokaklarımız mülteci doldu. Bunların tüm bunlar Erdoğan’ın yüzünden oldu. Bu memleketi bu kadar kötü yönetiyor bu adam ama bir adet doğru yaptığı iş var. Ukrayna-Rusya savaşında tarafsız kalıp balans politikası yönetti.  Bu doğru işi yaparken niye tekere çomak sokuyorsun? Neden Ukrayna’dan yana yardımcı olmalıyız diye izahat yapıyorsun. Bu bir ulusal mesele. Erdoğan bugün var yarın yok. Yarın başkası olur cumhurbaşkanı ama Türkiye Cumhuriyeti hep var olacak. Çıkıyor Amerika’den açıklama yapıyor. Yani Amerika’ya göz kırpıyor. Ben buradayım diyor. Beni destekleyin diyor. Yani asla milli bulmuyorum bu politikayı.”

“PERDE ARKASINDAN GÜLÜYORLAR”

Partilerinin hedeflerinin net olduğunu belirten Muharrem İnce, “Erdoğan’dan da Erdoğan’nın muhalefetinde de kurtulmamız lazım” dedi. Muhalefetin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a muhalefet yapıyormuş gibi yaptığını gerçekte ortak olduklarını belirten İnce, “Kılıçdaroğlu sıkıştı mı Erdoğan ona destek oluyor, Erdoğan sıkıştı mı Kılıçdaroğlu ona yardımcı oluyor. Perde gerisinde gülüyorlar” dedi.

CHP’DEKİ ESKİ DOSTLARINA SESLENDİ

CHP’deki eski dostlarına seslenen İnce “Onların gözlerinden öpüyorum. Onlar benim arkadaşlarım, kardeşlerim, dostlarım. Siz kayıtsız şartsız AK Parti’ye oy verenlere her türlü hakareti edip, koyun da diyorsunuz. Bir de kendinizi sorgulayın bakalım. ABD’Ye göz kırpmaya ne diyorsunuz? Emperyalistlerle bir olmayı kabul ediyor musunuz? İsmet Paşa zamanında bir balans politikası kurmuş. Bunu bilmiyor musunuz? Ne demek Ukrayna’dan taraf olmalıyız. ABD, Yunanistan’da 20’nin üzerinde üs kurmuş bizi batıda sıkıştırmış. Güneyden YPG/PKK’ya yardımcı oluyor. Peki Yunanistan’daki üsleri de mi destekliyorsunuz? Türkiye’nin yerli ve milli bir muhalefete ihtiyacı var o da Memleket Partisi”

“TEK BAŞIMIZA İKTİDARA GELECEĞİZ”

Partisinin genel seçimlerdeki yol haritasında kendisinin yanında parti içinde başka dostlarının da aday olabileceğini belirten İnce, konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi:

“Memleket Partisi cumhurbaşkanı adayını üyelerle belirleyecek. Tek başına ben belirlemeyeceğim. Sandığı koyacağız üyelerin önüne bende aday olacağım, başka arkadaşımda aday olmak isterse önü açık.Kimsenin önünü kesmiyorum. Milletin karşısına çıkacağız. Ben inanıyorum tek başımıza geleceğiz.”

6’LI MASAYI 6’LI BENZEMEZE BENZETTİ

6’lı masa hakkında da açıklamalarda bulunan İnce, “Bu Cumhur İttifakı’ndan da Millet İttifakı’ndan da bir şey olmaz. Bunlar 6’lı benzemez. 6’lı benzemezden başarı çıkmaz” dedi.

kaynak: linehaber.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın