MİT ve Emniyet’ten DEAŞ’a ortak operasyon

MİT ve Emniyet’ten DEAŞ’a ortak operasyonTerör örgütü DEAŞ’ın sözde kumsal taburu komutanı Abu Süleyman El Aşkar kod isimli Ahmed A.K. Ali ve beraberindeki örgüt çalışanları, MİT ve Emniyet Genel Müdürlüğünün Hatay’da müşterek düzenlemiş olduğu operasyonla yakalandı. MİT ve emniyetin ortak emek harcamaları neticesinde operasyon öncesinde şahısların Hatay’da değişik örgüt evlerinde kaldıkları tespit edildi.

MİT’in istihbarat ve operasyonel yardımı ile terörle savaşım birimleri tarafınca meydana gelen operasyonda, Ahmed A.K. Ali ve 7 DEAŞ çalışanı yakalandı. Operasyonda 3 adet silah, oldukca sayıda fişek, 2 adet bıçak, yaşam malzemeleri ve fazlaca sayıda teknik malzeme ele geçirildi. Söz mevzusu şahısların kasım ayında öldürülen DEAŞ lideri Ebu Hasan El Haşimi El Kureyşi’nin yerine geçen Abu Hüseyin El Hüseyni El Kureyşi’ye biat ettikleri ve Türk bayrağını yaktıklarına ilişkin görseller de MİT tarafından tespit edildi.

Türk askerlerine yönelik eylem yapmaları yönünde talimat aldıklarını itiraf ettiler

DEAŞ’lı hücre üyeleri, ifadelerinde temin ettikleri silahlarla Suriye’ye giderek, Suriye sahasındaki Türk askerlerine fiil yapmaları yönünde talimat aldıklarını itiraf ettiler.

kaynak – linehaber

Similar Posts

Bir cevap yazın