Microsoft, web siteleri oluşturma zahmetinden kurtulmak için bir AI aracı başlattı

Microsoft, web sayfaları tasarlama zahmetinden kurtulmak istiyor. AI onun çözümü.

Microsoft Build 2023 hakkında daha fazlasını okuyunBugün, Microsoft’un düşük kodlu işletme web sitesi oluşturma aracı Power Pages için yapay zeka destekli bir asistan olan Power Pages’de ABD müşterileri için önizlemede olan Copilot in lansmanını işaret ediyor. Komut verildiğinde, Copilot metin, formlar, sohbet robotları ve web sayfası düzenleri oluşturmanın yanı sıra görüntü ve site tasarım temaları oluşturabilir ve düzenleyebilir.

Örneğin, bir form oluşturmak için, kullanıcılar ihtiyaç duydukları formun türünü tanımlayabilir ve Copilot bunu oluşturacak ve gerekli arka uç veritabanı tablolarını otomatik olarak oluşturacaktır. Bu tablolar daha sonra düzenlenebilir, kaldırılabilir veya Copilot içinde doğal dil kullanılarak eklenebilir.

Microsoft’ta Power Pages Başkan Yardımcısı Sangya Singh, TechCrunch’a bir e-postada, “Yapıcı olarak, neye ihtiyacınız olduğunu doğal dilde açıklıyor ve web sayfaları tasarlamak, içerik oluşturmak ve web siteniz için karmaşık iş verisi formları oluşturmak için Copilot önerilerini kullanıyorsunuz” dedi. röportaj. “Artık boş bir sayfadan başlamanıza gerek yok.”

AI ile bir web sitesi oluşturmak tam olarak yeni bir fikir değil – en azından bu gün ve çağda değil. gibi araçlar Jasper kopya, resimler, düzenler ve daha fazlasını işleyebilirken, Mixo gibi oluşturucular kısa bir açıklama verilen temel açılış sayfaları oluşturabilir.

Ancak Singh, Power Pages’deki Copilot’u oradaki rakip çözümlerden daha çok yönlü olarak resmediyor ve bunun bütünü oluşturmak için kullanılabilecek – veya kullanılması gereken – bir araç olmadığını vurguluyor. spam siteleri.

“Power Pages artık kodsuzdan (siteyi doğal dille açıklayan) düşük koda (tasarım stüdyosunu kullanarak web sitesi tasarımını ve düzenlerini düzenleme) ve ‘pro koda (tanıdık web çerçeveleriyle gelişmiş özelleştirme oluşturma) sorunsuz bir şekilde geçmenizi sağlıyor.” dedi. “İçin Güç Sayfalar, içinde Copilot deneyimleri oluşturuyor Güç Pages devrim niteliğinde çünkü bir yapay zeka asistanının doğal dil kullanarak veri merkezli iş siteleri oluşturmasını sağlamak daha önce yapılmamıştı.”

Güç Sayfalarında Yardımcı Pilot

Görsel Kaynakları: Microsoft

Elbette, alana ve kullanım durumuna bağlı olarak, karışıma üretken yapay zeka eklemek riskli bir teklif olabilir. Asıl amaç bu olmasa bile, yapay zekadan zehirli içerik üretmesi istenebilir. Ve yakından izlenmezse raydan çıkabilir.

Singh, Power Pages’de Yardımcı Pilot olduğunu iddia ediyor. OpenAI’nin GPT-3.5 modeliortaya çıkabilecek sorunlara karşı koruma sağlamak için “korkuluklara” sahiptir.

Singh, “Web sitesi üreticisinin kullanıcı istemlerini Copilot’a götürüyoruz, büyük dil modelinden öneriler alıyoruz ve önerileri yapımcıya geri göstermeden önce rahatsız edici içerik filtreleme gibi birçok işlem yapıyoruz” dedi. “Copilot’un önerileri alakasız veya uygunsuzsa, yapımcılar yapay zeka tarafından üretilen çıktıyı deneyimlerimize göre başparmak aşağı hareketiyle kolayca bildirebilir ve ek geri bildirim sağlayabilir.”

Power Pages kullanıcılarının artık web sitelerine ekleyebildiği, yine GPT-3.5 tarafından desteklenen, yukarıda bahsedilen sohbet botu ne olacak? Singh’e göre, benzer şekilde, yanıt almak için bakacağı bir URL beyaz listesi de dahil olmak üzere güvenlik önlemleri ile oluşturulmuştur.

“Unutulmaması gereken en önemli şey, Güç Pages Copilot, web siteleri oluşturan ‘otomatik’ bir AI pilotu değil, bir insan web sitesi oluşturucunun ‘AI asistanı’dır – bu nedenle Copilot adı verilmiştir ve oluşturucunun veri merkezli bir işletmenin farklı bileşenlerinin nasıl oluşturulacağına ilişkin öneriler isteyebileceği bir yerdir. sitesi” diye ekledi. “Yapıcılara ‘tam kontrol’ vermek, Copilot önerisini uygulamak veya daha fazla değiştirmek ya da atmak isterlerse yapımcının her zaman kontrolü elinde tuttuğu bir ilkedir.”

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın