Microsoft, Builder.ai’ye stratejik yatırım yapıyor, hizmetlerini Teams’e entegre ediyor

Builder.ai Pandemi sırasında hayatın hızla dijitalleşmesiyle hızlanan, anahtar teslimi bir yaklaşımla kendi yerel uygulamalarını isteyen yeni bir işletme dalgasına girdi. Bu yol açtı 100 milyon $ Seri C Insight Partners liderliğindeki geçen yılki finansman turu, şirketin toplam finansmanını 195 milyon dolara çıkardı.

Şimdi, başlangıçta açıklanmayan bir öz sermaye yatırımını içeren Microsoft ile stratejik bir işbirliğine girdi. TechCrunch’ın kaynakları, yatırımın “önemli” olduğunu gösteriyor, ancak bundan daha fazlasını alamadık.

İşbirliği, iki şirketin AI çözümleri üzerinde işbirliği yapması anlamına gelecek. Builder’ın “Natasha” yapay zekası, Teams kullanıcıları tarafından kullanılabilecek ve uygulama ve yazılım oluşturmak istediklerinde kullanılabilecek. Microsoft’un 2. çeyrek sonuçları, Teams’in aylık 280 milyondan fazla aktif kullanıcıya ulaştığını gösterdi.

Builder.ai’nin CEO’su Sachin Dev Duggal yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Microsoft ile ilk görüşmemden daha stratejik bir şekilde işbirliği yapmaya karar verdiğimiz ana kadar, bir şey gerçekten açıktı: Microsoft’un herkesin gerçek potansiyellerini ortaya çıkarmasına yardımcı olma taahhüdü.”

Ayrıca Azure OpenAI Hizmeti ve Builder.ai’nin yazılım montaj hattı ile diğer Azure Bilişsel Hizmetler arasında entegrasyonlar ve Microsoft Geliştirici Platformları genelinde ortaklıkların yanı sıra Microsoft Bulut ve yapay zekanın benimsenmesi de olacak.

Kurumsal Başkan Yardımcısı Jon Tinter, “Builder.ai’nin herkesin geliştirici olmasını sağlayan tamamen yeni bir kategori yarattığını görüyoruz ve Azure AI tarafından desteklenen yeni, daha derin işbirliğimiz, her iki şirketin birleşik gücünü dünyanın dört bir yanındaki işletmelere getirecek” dedi. , İş Geliştirme, Microsoft.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın