Google’ın yeni Labs sayfası, AI deneylerine kaydolmanıza olanak tanır

Bu yılki Google IO tamamen yapay zeka ile ilgiliydi. şirket açıkladı AI destekli bir dizi özellik Çarşamba günü tüm ürünlerinde. Arama devi ayrıca adında yeni bir sayfa başlattı. Google Laboratuvarları insanların bu deneylere kaydolmasına ve daha geniş sürümden önce geri bildirim için yapay zeka destekli özellikleri test etmesine izin vermek.

Şu anda, Google Labs ana sayfasında dört projeye bakabilirsiniz. AI destekli Google arama özellikleri; Google Workspaces’te AI; kuyruk rüzgarışirketin daha akıllı not alma konusundaki yeni projesi; Ve MüzikLM, metin istemleri aracılığıyla müzik oluşturmanıza olanak tanıyan yeni bir araç. Her proje hakkında daha fazla bilgi edinebilir veya bunları denemek için bekleme listesine kaydolabilirsiniz.

Google, yakında bazı sınırlı süreli deneyler sunacağını söyledi. Bunlar, insanların arama konularının bir özetini vermesine yardımcı olacak ve onlar hakkında daha fazlasını keşfetmelerini isteyen Arama Üretken Deneyim (SGE) kapsamındaki arama geliştirmelerini içerecektir; Java, Go, Python, Javascript, C++, Kotlin, shell, Docker ve Git gibi diller için doğrudan arama çubuğundan kodlama sorunu yaşayan kullanıcılara yardımcı olacak Code Tips; ve tatil önerisi gibi arama sonuçlarını doğrudan bir Google E-Tablosuna yerleştirmenize olanak tanıyan “E-Tablolara Ekle”.

Görsel Kaynakları: Google

Şu anda, arama laboratuvarları yalnızca ABD’de ve İngilizce olarak sunulmaktadır. Ayrıca çoğu deney, kullanıcıların bekleme listesine katılabilmeleri için 18 yaşında veya daha büyük olmalarını gerektirir. Google Labs, web sitesi aracılığıyla veya Google uygulamasındaki Labs simgesi aracılığıyla erişilebilir.

Google, AI deneyleri için yeni bir Labs sayfası açmanın yanı sıra, Bard sohbet robotundaki bekleme listesini kaldırdı Japonca ve Korece desteğiyle birlikte 180 ülkedeki kullanıcıların kullanımına sundu.

TechCrunch'ta Google I/O 2023 hakkında daha fazlasını okuyun

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın