Meta, reklamverenler için üretken yapay zeka özelliklerini duyurdu

Meta bugün, reklamverenlerin Facebook veya Instagram reklamları için alternatif kopyalar, metin istemleri aracılığıyla arka plan oluşturma ve görüntü kırpma oluşturmalarına yardımcı olacak bir AI Sandbox’ı duyurdu.

İlk özellik, markaların reklamın temel mesajını benzer tutmaya çalışırken farklı kitleler için aynı kopyanın farklı varyasyonlarını oluşturmasına olanak tanır. Arka plan oluşturma özelliği, bir kampanya için farklı varlıklar oluşturmayı kolaylaştırır. Son olarak, görüntü kırpma özelliği, şirketlerin sosyal gönderiler, hikayeler veya Reels gibi kısa videolar gibi çeşitli ortamlar için farklı en boy oranlarında görseller oluşturmasına yardımcı olur.

Şirket, bu özelliklerin şu anda belirli reklamverenlerin kullanımına sunulduğunu ve Temmuz ayında daha fazla reklamverenin erişimini genişleteceğini söyledi.

“Şu anda, bu ürünleri daha da iyi hale getirmek için kullanabileceğimiz geri bildirimleri hızlı bir şekilde toplamak için küçük bir reklamveren grubuyla çalışıyoruz. Temmuz ayında, bu özelliklerden bazılarını bu yıl içinde ürünlerimize eklemeyi planlayarak daha fazla reklamverene erişimi kademeli olarak genişletmeye başlayacağız” dedi. bir blog yazısı.

Meta’nın duyurusu, şirketin CTO’su Andrew Bosworth’un geçen ay şunları söylemesinin ardından geldi: şirket, reklamlar için üretken AI teknolojisini kullanmak istiyordu.

“[I] bazılarını görmeye başlayacağımızı umuyoruz [commercialization of the tech] bu yıl. Birkaç ay önce yeni bir ekip oluşturduk, üretken yapay zeka ekibi; Onlar çok meşguller. Muhtemelen en çok zaman geçirdiğim alandır. [in]ayrıca Mark Zuckerberg ve [Chief Product Officer] Chris Cox, ”dedi Bosworth Nikkei Asya zamanda bir röportajda.

Meta, 2023’ün ilk çeyreği için olumlu üç aylık sonuçlar elde etti. Şirket, analist beklentilerini aştı ve yıldan yıla gelir artışı bildirdi üç çeyrekte ilk kez. Mark Zuckerberg, teknoloji devinin farklı AI araçları üzerinde çalışmaya başlasa da, metaverse geliştirmeye bağlı kaldığını belirtti.

Meta, reklamverenler için bazı hafif üretken yapay zeka özellikleri yayınlarken, bazı reklam teknolojisi girişimleri büyük ölçüde buna yöneliyor. OmnekiGeçen yıl TechCrunch Disrupt’ta sunulan , reklam oluşturmak için OpenAI’nin DALLE-2 ve GPT-3’ünü kullandı. filmDestekçileri olarak IDG, Sequoia Capital China ve Baidu Ventures’ı sayan , pazarlama videoları oluşturmak için üretken yapay zekayı da kullanıyor.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın