Meta, muhtemelen 10 yaşındakilerin VR kulaklığını takmasının tamamen iyi olduğunu söylüyor

rent a car 34

Meta yakında resmi olarak 10 yaşındaki genç kullanıcıların Meta Quest 2 ve 3 VR kulaklıklarını kullanmasına izin verecek – eğer ebeveynleri her halükarda sorun olmadığını söylüyorsa. Bir blog yazısındateknoloji devi, jüri hala sağlıklı olup olmadığı konusunda kararsız olsa bile, çocuklar için “çok çeşitli ilgi çekici ve eğitici uygulamalar, oyunlar ve daha fazlası” olduğunu söylüyor. Roblox için tam zamanında!

Yeni ebeveyn tarafından yönetilen Meta hesapları, başlamak için anne veya babanın onayını gerektirecek ve ebeveynler, ergenlik çağındaki çocukların hangi uygulamaları kullanacağını kontrol edebilecek ve zaman sınırları belirleyebilecek. Katılmak istiyorsanız, ihtiyaç duyacağınız bilgilerin çoğu şu adreste mevcut olacaktır: hesabınızın “aile merkezi” bölümü.

Veri toplamayla ilgili olarak şirket, “Meta Quest ürünlerimiz aracılığıyla 10-, 11- ve 12 yaşındaki çocuklar hakkında topladığımız bilgileri yaşa uygun bir deneyim sunmak için kullanacağız. Bu yaş grubuna reklam sunmuyoruz. Ebeveynler, çocuklarının verilerinin deneyimi iyileştirmek için kullanılıp kullanılmayacağını da seçebilecek ve çocuklarının hesabını, onunla ilişkili tüm veriler de dahil olmak üzere silebilecekler.”

Umarım, aksine, sorduğunuzda gerçekten silerler. çocukların verilerini koruyan bazı büyük teknoloji şirketleri. FTC izliyor.

Elbette, VR’nin çocukları için uygun olup olmadığına karar vermek her ebeveyne kalmıştır. Ve jüri elendi dediğimde, gerçekten de modern kulaklık kullanan çocuklarla ilgili yeterince bağımsız araştırma yok.

Kredisine göre, Meta bir belge sağlar Kaskların küçük bir çocuk için bir yetişkine göre çok daha ağır olması gerçeğinden göz yorgunluğu ve mide bulantısı potansiyeline kadar VR’nin potansiyel tehlikelerinin çoğundan bahsetmek. Ancak tüm bölümler, Meta’nın “ancak bunun zararlı olduğuna dair hiçbir kanıt bulamadık” gibi bir şeyler söylemesiyle bitiyor. Burada yalan söylediklerini söylemiyorum, ancak şirket, ürünlerinin insanları nasıl olumsuz etkilediği konusunda tam olarak bir güvenilirlik itibarı oluşturmadı.

Bahsedilen belki de en korkunç şey, bir çocuğun “gerçeklik ayrımlarının” olası aşınması veya gecikmesidir. Ne bir cümle! Elbette genç yaşta gerçeklik ve fantezi birlikte bulanıklaşma eğilimindedir. Ancak beş ya da on yıl önce bile, çocukların içinde kaybolacakları fotogerçekçi dünyalara sahip, tamamen kendilerini içine çeken ekranları yoktu.

Çocuğunuzun sanal gerçekliği deneyimlemesine izin vermeye karar verirseniz harika. Dahil olan herkes için gerçekten eğlenceli bir deneyim olabilir çünkü VR harika olabilir. Ancak yetişkinler bile, bırakın uzun süreli maruziyeti, neredeyse anında olumsuz etkilere sahip olabilir. Çocuğunuzla konuşun ve bu teknolojiyle ne kadar uzun süre ve ne kadar ciddi bir şekilde meşgul oldukları konusunda dikkatli olun. Meta bile size riskler olduğunu söylediğinde, dinleyin.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın