Meta, avatarlarını yeni vücut şekilleri, saç ve giysilerle günceller.

Meta ilan edildi bugün avatarlarına yeni vücut şekilleri, geliştirilmiş saç ve kıyafet dokuları getiriyor. Şirket ayrıca platformlarında bir milyardan fazla avatar oluşturulduğunu duyurdu.

Bu aydan itibaren kullanıcılar, iki kıvrımlı vücut şekli de dahil olmak üzere daha geniş bir vücut şekli seçeneği arasından seçim yapabilecekler. Meta, mevcut seçeneklerinden bazılarını da farklılaştırmaya yardımcı olmak için güncellediğini söylüyor. Meta daha önce avatarınızın vücut tipini seçmenize izin vermiş olsa da, şirket eski seçeneklerin oldukça benzer olduğunu söylüyor, bu yüzden yenilerini piyasaya sürüyor.

Ayrıca Meta, bir avatarın saçının, kıyafetlerinin ve gözlerinin çıkartmalarda, profil resimlerinde, kapak fotoğraflarında ve daha fazlasında nasıl göründüğünü elden geçirdi.

“Sizi ayrıntılı teknik dökümden kurtararak, hem saça hem de giysilere ek ayrıntı ve gerçekçilik ekledik – yani ister temiz bir solgunluk ve takım elbise, ister yatak başı ve ter giyin, avatarınız eskisinden biraz daha iyi görünmelidir. ” şirket yazdı Blog yazısı. “Katı parlama, değil mi? Ayrıca gözlerinize biraz daha fazla yansıtıcı bir ışıltı katmak, onların ışıldamasını sağlamak ve kişiliğinize hayat vermek için aydınlatma modelimizde ince ayar yaptık.”

Meta ayrıca PUMA ile ortaklık kurarak pazara yedi yeni kıyafet getirdi. Meta Avatar Mağazası, geçen yıl piyasaya sürülen ve avatarları için dijital giysiler satın almanıza izin veren.

Şirket ilk tanıtılan avatarlar 2020’de Snap’in Bitmoji’si ile rekabet etmenin bir yolu olarak ve o zamandan beri onları sürekli olarak güncelliyor. En son Meta daha fazla ifade eklendiyüzler, cilt tonları ve erişilebilirlik cihazlarından avatarlara.

Bugünün duyurusu Meta olarak geliyor yakın zamanda Horizon Worlds’ü açtı daha önce sosyal VR platformunu 18 yaş ve üstü kullanıcılarla sınırladıktan sonra ABD ve Kanada’daki genç kullanıcılara. Hareket milletvekilleri olarak geldi ve çocuk hakları aktivistleri Meta’yı platformu genç kullanıcılara açma planlarından vazgeçmeye çağırdı.

Yeni, metaverse yatırımlarındaki büyük kayıplara rağmen bir gün sonra geliyor, CEO Mark Zuckerberg yatırımcılara anlatmak için bir noktaya değindi AI şeridine u dönüşü yapmadığını. Aksine, yapay zekayı metaverse ile birlikte çalışan bir teknoloji olarak görüyor.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın