Mehmet Ali Erbil’e zorla getirme sonucu

Mehmet Ali Erbil’e zorla getirme sonucuKlibinde oynadığı toplumsal medya fenomeni Ece Ronay Bilir’i rahatsız etme etmiş olduğu mesajların ifşa olmasının peşinden ile alakalı ‘elektronik komünikasyon vasıtasıyla cinsel rahatsız etme’, ‘sesli, yazılı veya görüntülü bir iletiyle hakaret’ ve ‘tehdit’ suçlarından 8 sene 10 aya kadar hapis cezası talebiyle dava açılan Mehmet Ali Erbil’in yargılanmasına başlandı.

“Sabah saatlerinde rahatsızlandığı için gelemedi”

Anadolu 67. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya, sanık Mehmet Ali Erbil ve müşteki Ece Ronay Bilir katılmazken, avukatları salonda hazır bulunmuş oldu. Müşteki avukatı, müvekkili Ece Ronay Bilir’in yakın zamanda doğum yapmış olduğu için duruşmaya gelemediğini söylemiş oldu. Sanık avukatı ise, “Müvekkilim sabah saatlerinde rahatsızlandığı için duruşmaya katılmamıştır. Kendisi düzenli ilaç tedavisi görmektedir. Bir sonraki oturum sanığı duruşmada dinlenmek üzere hazır edeceğiz” dedi.

Ağabeyi ve asistanı tanık oldu

Mehmet Ali Erbil’in ağabeyi Mustafa Erbil, duruşmada tanık olarak dinlendi. Mustafa Erbil, “Mehmet Ali Erbil’in telefonda konuşmalarına şahit oldum, karşı taraftan davet aldığını duydum. Ne ile gideceğini sormuş oldum. ‘Şoförle git, oldukça uzak yer, tek başına gitme’ dedim. Karşı taraf tek gel diyince gitme dedim ve oradan ayrıldım. Benim konuyla alakalı başka bir bilgim yoktur” dedi.

“Bu gece koynumda yat’ diye bildiri attım”

Tanık olarak dinlenen Mehmet Ali Erbil’in asistanı Nuray Kaya, “Ece Ronay, Mehmet Ali Erbil’e Instagram üstünden ulaşarak klibinde oynaması için öneri götürdü. Mehmet Ali Erbil teklifi kabul etti, ilk klip çekildi. İkinci klibin çekiminin bitiminde takım olarak yemeğe çayır ettiler, sonrasında vazgeçtiler. Ece Ronay tek başına gelmesini istedi, ben ‘Tek başınıza gitmeyin’ dedim. ‘Asistanınızı da getirmeyin’ dedi. Ben de ‘İstiyorsa kendisi gelsin’ dedim. Mehmet Ali Bey bana, Ece Ronay’ın kendisini çağırdığı, uygunsuz fotoğraf attığını söyledi. Ben de telefonu aldım. ‘Çok istiyorsan sen gel bu gece koynumda yat’ diye mesaj attım. Müşteki devamında birkaç uygunsuz fotoğraf daha yolladı. Ertesi gün ise mesajları ifşa etti” diye konuştu.

Mahkeme hakimi, tanığa, ‘Bu akşam sizin yanınızda uyumak isterim’ mesajını kimin yazdığını sordu. Tanık ise “Bu mesajı ben yazdım. Sürekli Mehmet Ali Bey’i çağırıyordu, bunun üstüne Mehmet Ali Bey bu şekilde bir ileti yaz dedi, ben de yazdım. Mesaj yazmamı Mehmet Ali Bey talep etti” dedi.

Mehmet Ali Erbil ile alakalı zorla getirme kararı

Tanık beyanlarının arkasından ara kararını meydana getiren mahkeme, duruşmaya gelmeyen Mehmet Ali Erbil ile alakalı zorla getirme kararı çıkardı. Duruşma, eksikliklerin giderilmesi için ertelendi.

İddianameden

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafınca hazırlanan iddianamede, Mehmet Ali Erbil’in ‘elektronik komünikasyon vasıtasıyla eşeysel taciz’, ‘sesli yazılı yada görüntülü bir iletiyle hakaret’ ve ‘tehdit’ suçlarından 1 yıl 11 ay 15 günden 8 yıl 10 aya kadar hapsi isteniyor.

kaynak: linehaber.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın