MediShout, hastane operasyonlarına Amazon benzeri bir verimlilik getirmek istiyor

Birleşik Krallık’ın bocalayan Ulusal Sağlık Hizmeti (NHS) hemen hemen hiçbir tahmine göre en iyi durumda değil. kronik yetersiz fonlama ve yetersiz personel mağduru dayanılmaz bir şekilde yol açtı uzun bekleme süreleri ve sağlık profesyonelleri topluca çarpıcı.

Ancak kaosun ortasında, fırsat çoğu zaman varlığını sürdürür. Giderek artan sayıda startup, Birleşik Krallık’ın zor durumdaki sağlık sisteminden yararlanıyor ve erişim sağlayan platformlar özel tıbbi görüntüleme hizmetleri veya çözmeye yönelik bir yol personel sıkıntısı.

Ve sonra var MediShouthastanelerdeki operasyonel eksiklikleri bildirmek için “tek noktadan uygulama” olduğunu ilan eden ve personelin durum güncellemelerini ve yeni siparişleri Uber yolculuklarında veya Amazon siparişlerinde yaptıklarına benzer şekilde takip etmelerini sağlayan Londra merkezli bir şirket.

2013 yılında Dr. Ash Kalraiya tarafından kurulan MediShout, tüm yardım masalarını ve tıbbi tedarikçileri tek bir uygulamada birleştirir. Kalraiya tam zamanlı bir ortopedi cerrahı olarak görevine devam ederken bir yan proje olarak başladı, ancak Kalraiya doktor getirdi. Ali Bahsun MediShout’u tam zamanlı bir işletme olarak başlatmak için 2020’de kurucu ortak ve baş ürün sorumlusu (CPO) olarak. Girişim, melek finansmanında 167.000 £ (211.000 $) toplamaya devam etti ve ardından 1 milyon £ (1.25 milyon $) tohum öncesi finansman turunu kapattı. Bölüm 1 Eylül 2020’de.

Kalraiya, TechCrunch’a MediShout’un gelecek yıl kârlı olmasını beklediğini ve bir sonraki büyüme aşamasını desteklemek için tohum finansmanında 4,3 milyon £ (5,4 milyon $) daha topladığını söyledi.

MediShout'un kurucuları Ash ve Ali

MediShout’un kurucuları Ash (CEO) ve Ali (CPO) Resim Kredileri: MediShout

‘Amazon’da sipariş vermek gibi’

Başlık altında, MediShout esas olarak tedarikçileri, yardım masalarını ve operasyonel departmanları bir araya getirir ve fakslar, e-postalar, kağıt formlar ve yardım masası yazılımı (örn. ServiceNow) gibi yerleşik araçların yerini almaya çalışır.

Kalraiya, “Ön cephede görev yapan bir cerrah olarak, günlük en iyi hasta bakımını engelleyen operasyonel sorunlara tanık oldum” dedi. “Hatalı ampuller, bozuk yazıcılar veya eksik ekipman gibi önlenebilir sorunlar nedeniyle hasta bakımı rutin olarak ertelenir veya iptal edilirdi.”

Sağlık hizmeti sağlayıcılarının zaten önemli bir baskı altında olduğu bir zamanda, ekipman arızası, gerçekten ihtiyaç duymadıkları ekstra bir yüktür. Örneğin, hatalı bir endoskop olabilmek dokuz saate kadar sürebilir Kısmen birden çok departman ve ekipman tedarikçisinin iş akışlarından dolayı, birden çok farklı personelde düzeltme yapmak. Bu, cihazın teslimatını ve toplanmasını ayarlamak için evrak işlerini, telefon görüşmelerini ve sayısız lojistik önlemi içerebilir. Ve bunların hepsi, biz beklenmedik engelleri ve darboğazları dikkate almadan önce.

Kalraiya, “En büyük sorun yalnızca personelin zamanının boşa gitmesi değil, aynı zamanda iletişim çok yavaş olduğu ve cihazlar yeterince hızlı geri gönderilmediği için genellikle (tıbbi) prosedürler iptal ediliyor” dedi.

Kalraiya, bu durumda MediShout’un tüm raporları ve güncellemeleri bir uygulama aracılığıyla dijital olarak dosyalayarak ve ilgili tüm paydaşlara otomatik olarak bildirimde bulunarak süreyi yarıya indirerek yaklaşık 4,5 saate indirebileceğini söylüyor.

Kalraiya, “Tedarikçi, tüm hastane personelinin görebileceği mesajları ve durum güncellemelerini gerçek zamanlı olarak geri gönderiyor” dedi. “Hiçbir evrak işi gerekmiyor ve personel takip için tedarikçilerini aramak zorunda kalmıyor. Bu süreç artık her şeyin dijitalleştiği ve verilerin gerçek zamanlı olarak görüntülenebildiği Amazon’da sipariş vermeye benziyor.”

medishout uygulaması

medishout uygulaması Resim Kredileri: MediShout

MediShout’un çözmeye çalıştığı ana sorun, hastanelerin genellikle farklı tedarikçilerden, her biri çok farklı süreçlere ve iletişim yaklaşımlarına sahip yüzlerce farklı sistemi kullanmasıdır – bu, tesisleri, hamalları, ekipmanı, steril hizmetleri, BT’yi, İK’yı ve daha fazlasını kapsar.

Kalraiya, “Bu, sağlık hizmetleri ekosistemlerini son derece karmaşık ve personelin gezinmesini zorlaştırıyor, bu nedenle hastalara verimli bakım sağlayamıyorlar” dedi. “Tüm yardım masalarını, tedarikçileri ve operasyon departmanlarını birleştiren dünyanın ilk uygulamasını sağlayarak bu sorunu çözüyoruz.”

MediShout’un en büyük müşterileri, MediShout’a platformuna bağlanması için aylık abonelik yoluyla ödeme yapan ve daha sonra çoğu NHS’nin parçası olan hastaneler için hizmetlerini dijitalleştiren ve köprüleyen tıbbi cihaz ve tesis yönetim şirketleridir.

Kalraiya, “Bir tedarikçi şu anda bizi Birleşik Krallık’ta ve yurt dışında 100’den fazla hastaneye ölçeklendiriyor” dedi. “Ayrıca doğrudan hastanelere, özellikle de NHS’ye satış yapıyoruz.”

Kalraiya ayrıca, şu anda Ar-Ge aşamasında olan ve ticarileştirildiğinde gelecekteki sorunların ne zaman ortaya çıkabileceğini tahmin etmeye yardımcı olabilecek bazı AI çalışmalarının olduğunu söyledi. Bunun için şirket, örneğin son 15 yılda arızalanan ekipmanların ayrıntıları da dahil olmak üzere hastanelerdeki tüm tıbbi ekipman verilerine bakabilir.

Kalraiya, “Kullanım ve onarım sıklığına bağlı olarak, EKG (elektrokardiyografi) makineleri gibi ekipmanların ne zaman arızalanacağını tahmin etmeye başladık” dedi. “Daha sonra arızaları önlemek için planlı bakım yapabilirsiniz. meydana gelen

Bugün 22 çalışanı olan MediShout, şu anda Birleşik Krallık ve İrlanda’da faaliyet gösteriyor, ancak taze nakit enjeksiyonu ile Avrupa anakarasına doğru daha da genişlemeyi planlıyor.

“Birçok ülkede cerrah olarak çalıştım ve bunlar [operational] sorunlar her yerde var,” diye ekledi Kalraiya.

MediShoud’un tohum turu, KHP Ventures, Episode1’in ve çeşitli ülkelerden birkaç kişinin katılımıyla Nickleby Capital tarafından yönetildi. Atomico’nun Melekleri programı.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın