McDonald’s’tan Ukrayna sonucuABD’li süratli servis restoran zinciri McDonald’s, Rusya’nın saldırısından sonra Ukrayna’da kapattığı bazı restoranlarını yeniden açmayı planladığını duyurdu.

Şirketten yapılan açıklamada, Ukrayna’daki insanların desteklenmesinin bir numaralı öncelikleri olmaya devam etmiş olduğu vurgulandı.

Açıklamada, “Ukraynalı yetkililer, tedarikçiler ve güvenlik uzmanlarıyla kapsamlı istişare ve görüşmelerin peşinden, çalışanlarımızın işe dönme talebini dikkate alarak, diğer işletmelerin emin bir biçimde yeniden açıldığı Kiev ve batı Ukrayna’da bazı restoranları tekrar açmak için aşamalı bir plan uygulamaya karar verdik.” ifadesi kullanıldı.

Belirli bir tarihin verilmediği açıklamada, gelecek birkaç ay arasında ürünlerin restoranlara ulaştırılması, fiziki ortamın müşterilere hizmete hazır hale getirilmesi, restoran mensuplarının tekrar sahaya dönmesi ve çalışanlar ile müşterilerin güvenliğinin sağlanması için tedarikçilerle çalışılmaya başlanılacağı kaydedildi.

McDonald’s, Rusya’nın Ukrayna’ya saldırmasının arkasından mart ayında Ukrayna ve Rusya’daki bütün restoranlarını kapatma kararı almıştı.

Şirket, mayısta da 30 yılı aşkın süredir etkinlik gösterdiği Rusya pazarından çıkacağını duyurmuştu.

kaynak: ekonomist.com.tr

Yorum yapın