Marketten kasa kasa ekmek çalındı

Marketten kasa kasa ekmek çalındıOlay, dün sabahın körü saatlerde Gaziantep’in Şahinbey ilçesi Esentepe Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya nazaran, bir kişi, erken saatlerde marketin önüne bırakılan 4 kasa ekmeği gözüne kestirdi. Ekmekçinin ekmekleri market önüne bırakmasının peşinden harekete geçen şüpheli şahıs, bisikletle market önüne ulaştıktan sonra 4 kasa ekmeği çalarak kayıplara karıştı.

Ekmek gelmediğini sandı, kameraya bakınca şok yaşadı

Sabah iş yerini açan market sahibi Mustafa Meşe, ekmek kasalarını yerinde göremeyince firmayı aradı. Firma yetkilisine niçin ekmek bırakmadıklarını söyleyen Meşe, ekmeklerin bırakıldığı cevabını alınca önce şok yaşadı sonrasında da güvenlik kamerasına inceledi. Güvenlik kameralarını test eden Mustafa Meşe, ikinci şoku görüntüleri izleyince yaşadı.

Hırsızlık anları saniye saniye kaydedildi

Güvenlik kamera görüntülerini izleyen Meşe, 4 kasa ekmeğin bisikletle market önüne gelen bir şahıs tarafından çalındığını fark etti. Görüntülerde, şüpheli şahsın, bisikletle market önüne gelmesi ve bir süre gözlem yaptıktan sonrasında 4 kasa ekmeği de alarak bölgeden uzaklaşma anları saniye saniye yer aldı. Olay karşısında şaşkına dönen market sahibi, ondan sonra durumu polise bildirerek görüntülerdeki şüpheli şahıstan suç duyurusunda bulundu.

“Bu şahıs yüzünden tüm insanoğlu aç kaldı, ekmek alamadı”

Yaşanan ekmek hırsızlığına başkaldırı eden ve olay sebebiyle mahallenin ekmek kullanmadan kaldığını belirten market sahibi Mustafa Meşe, “Her gün sabahın körü saatlerde bize ekmek gelir. Dün sabah da erkenden ekmekçi ekmeği bırakmış. Bir kişi da ekmekçinin ekmek bırakmasını gözetlemiş. Ekmekler bırakıldıktan sonrasında kişi bisikletle gelerek 4 kasa ekmeği çalmış. Ben ilk önce ekmekçi ekmeği bırakmamış diye düşündüm. Sonra ekmekçiyi aradım ve ‘ekmeği niçin bırakmadın’ diye sormuş oldum. O da bıraktığını söylemiş oldu. Sonra emniyet kamerasını açtım baktım ve ekmeklerin çalındığını gördüm. Bir iki tane alsa bir şey olmazdı ama bu ekmeklerin tamamını almış. Ekmeği çalması bir şey değil bir iki adet alsaydı önemli değildi ama kendisi hepsini aldığı için bütün insanların hakkına girdi. Sabahleyin insanoğlu işe onun yüzünden aç gitmek mecburiyetinde bırakıldı.

Vatandaşlar buradan giderken kendileri ekmeklerini alıyorlar ve dönüşte de parasını veriyorlar. Ama onun yüzünden bütün insanlar aç kaldı, ekmek alamadı” diye konuştu.

kaynak: linehaber.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın