‘Mahir’i ‘Mair’ icra eden dolandırıcı, annesini karşılamaya ulaşınca yakalandıİstanbul Havalimanı Emniyet Şube Müdürlüğü ekipleri terminal içi yapmış olduğu denetimlerde havalimanına gelen bir kişiden şüphelendi. Polis hüviyet istemesi üzerine Mair Acımescu iki adet sürücü belgesi ve Romanya pasaportu ibraz etti.

Güvenlik güçleri ibraz edilen belgelerinin sahte olduğunu şüphelenmesi üzerine yolcuyu parmak izi kontrolüne götürdü. Burada yolcunun Romanya vatandaşı Mair Acımescu olmadığı ve ibraz ettiği belgelerin düzmece olduğu ortaya çıktı.

Yapılan kontrollerin peşinden şüphelinin Mahir Acımış olduğunu ortaya çıktı. Mahir Acımış’ın tefecilik, dolandırıcılık ve sahtecilik gibi 9 ayrı suçtan 8 sene 6 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunmuş olduğu ortaya çıktı.

ANNESİNİ İSTANBUL’A ÇAĞIRMIŞ

Gözaltına alınan Mahir Acımış’ın, polise verdiği ifadede annesini karşılamak için İstanbul Havalimanı’na geldiğini söylediği öğrenildi. Üstünde bulunan sahte pasaport ve kimliklerin hakkında bulunan kararını öğrendikten sonrasında Romanya’ya kaçmak için Türkiye’den temin ettiğini itiraf etmiş olduğu açıklandı.

Kaçış için hazırlıklarını tamamladığını söyleyen Mahir Acımış,  annesini son kez görmek için Adana’dan çağırdığını da söylemiş oldu. İşlemlerinin ardından mahkemeye sevk edilen şüpheli tutuklanarak Marmara Cezaevine gönderildi. (DHA)

kaynak – sozcu, listelist

Yorum yapın