Luminoah’ın tüple beslemeyi yeniden icat etme arayışı yeni finansman çekiyor

rent a car 34

Birisi çok hasta olduğunda veya olağan yeme ve içme alışkanlıklarını kesintiye uğratan bir ameliyat geçirdiğinde, tüple besleme hayat kurtarıcı bir zorunluluktur – ancak kullanımı külfetli ve rahatsız edicidir. Luminoah daha taşınabilir, gizli ve kullanımı kolay yeniden icat edilmiş bir tüp besleme cihazı ile bunu değiştirmeyi hedefliyor ve tasarımını pazara sunmak için 6 milyon dolar topladı.

Sıradan tüp besleme düzenekleri genellikle hastanelerde bulunur ve IV’ler ve diğer donanımlar gibi etrafta dolanır. Kontrollü, tıbbi bir ortamda bu mantıklı, ama ya siz veya sevdiğiniz kişi bunu hastanede aylarca yapmak zorunda kalırsa? Tüple besleme mekanizmasını bir evin veya okulun etrafında döndürmek çok daha zordur ve muhtemelen oldukça rahatsız edicidir.

Luminoah’ın kurucusu Neal Piper, yürümeye başlayan çocuğu kanser tedavisi sırasında tüple beslenmeye ihtiyaç duyduğunda bu sorunla karşı karşıya kaldı (bu arada, o şimdi iyi).

“Tedavisi sırasında Noah, günde 15 saate kadar direğe monte bir tüple besleme sistemine bağlandı. Bu modası geçmiş teknoloji, hareket kabiliyetini sınırladı, yaşam kalitesini düşürdü ve çok sayıda iyi belgelenmiş sağlık riski oluşturdu” dedi.

Tıbbi cihazlarda genellikle durum budur: eski yol iyi çalışıyor ancak geliştirme maliyeti ve tıbbi cihaz pazarına girmenin karmaşıklığı nedeniyle yıllar veya on yıllardır güncellenmedi. Piper ve Luminoah, yatırımcıların ilgisini çekmiş gibi görünüyor, ancak Sands Capital, CAV Angels, Virginia Venture Partners ve 757 Angels’ın katılımıyla Fry’s Path Capital liderliğindeki bu 6 milyon dolarlık A turuna yol açtı.

TechCrunch’a konuşan Piper, “Sistemimiz, mühendislik ekibimizin IV kutba bağlı infüzyon pompalarına geleneksel yaklaşımı yeniden tanımlamasına olanak tanıyan donanım boyutunda önemli iyileştirmeler yaptı.” “Kullanıcılar, günlerini yüksüz bir şekilde geçirmelerini sağlayan bir cihazla eşleştirilmiş beslenirken kendilerine takdir hakkı tanıyan modern bir UI/UX’in keyfini çıkaracaklar.” (Cihazın tasarımı kesinleşmediği için firma henüz görsellerini yayınlamıyor.)

Bağlantılı bir cihaz olarak, tıbbi sağlayıcıların, hasta geleneksel bir direğe monte sistemle bir hastane odasında olsaydı öğreneceklerine benzer şekilde kontrol etmeleri için ölçümler de toplayacaktı.

Plan, cihazı sigorta tarafından geri ödenebilir hale getirmek, ancak oraya ulaşmak için uzun bir yol var. Finansman en azından prototip aşamasına getirmelidir.

“Yeni ortaya çıkan raundumuzla, geliştirmeyi hızla ilerletecek ve sistemimizin ticarileştirilmesine hazırlanacağız. Bu heyecan verici kilometre taşlarına doğru ilerlemeye devam ederken ekibimizi daha da büyütmekten heyecan duyuyoruz” dedi.

Yaşam kalitesi, özellikle yetişkinlerin kanser tedavisi gibi zor zamanları atlatmak için kullandıkları türden başa çıkma mekanizmalarını henüz geliştirmemiş olan gençler arasında, iyileşmede gerçekten önemli bir faktördür. Rahatsızlığı azaltmak ve canlı koruma tedavilerinin itibarını artırmak sadece “olsa iyi olur” değil aynı zamanda daha iyi hasta sonuçlarına da katkıda bulunacaktır.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın