LinkedIn, reklam kopyaları için yapay zeka destekli araçlar sunan bir sonraki sosyal ağdır

rent a car 34

haftalar sonra Meta, üretken yapay zeka tabanlı araçlardan oluşan bir paket başlattı Reklamverenlerin farklı kampanyalar oluşturmasına yardımcı olmak için LinkedIn, bir reklamın farklı kopyalarını önermek için kendi aracını tanıttı.

Şirket, reklama farklı tanıtım metni önermek için bir pazarlamacının LinkedIn sayfasından ve reklam verme amacı, hedefleme ölçütleri ve hedef kitle dahil olmak üzere Kampanya Yöneticisi ayarından alınan verileri kullandığını söyledi. Bir Microsoft yan kuruluşu olan LinkedIn, farklı kopya önerileri oluşturmak için şaşırtıcı olmayan bir şekilde OpenAI modellerini kullanıyor.

Metin yazarlığı önerisi basit bir şekilde çalışır. Pazarlamacılar, kopyalarını Campaign Manager içindeki “giriş metni” kutusuna girebilirler. Söz konusu metin için farklı öneriler almak üzere “Kopya önerileri oluştur” düğmesini açmaları gerekir.

Özellik şu anda test aşamasında ve Kuzey Amerika’daki bazı müşteriler tarafından kullanılabilir. Şirket, önümüzdeki aylarda yeni işlevler eklemeyi, özelliği yeni coğrafyalarda kullanıma sunmayı ve daha fazla dil için destek eklemeyi planlıyor.

Görsel Kaynakları: LinkedIn

“Şirketiniz için yatırım getirisi sağlarken daha az kaynakla daha fazlasını yapmak için zorlandığınızı biliyoruz. Yapay Zeka Kopyalama Önerileri, yaratıcılığınızı hızlı bir şekilde başlatmanıza ve günlük işlerinize harcadığınız zamanı azaltmanıza yardımcı olabilir, böylece önemli olan şeylere odaklanmaya devam edebilir, unutulmaz kampanyalar oluşturmaya ve markanızı oluşturmaya devam edebilirsiniz,” Abhishek Shrivastava, Üründen Sorumlu Başkan Yardımcısı LinkedIn’de dedi bir blog yazısı.

Şirket, üretici yapay zekayı çeşitli şekillerde kullanıyor. Mart ayında tanıttı bir “sohbet başlatma” aracı bir gönderiye giriş yazmak için AI kullandı. Aynı ay içinde Microsoft’a ait şirket de profil biyografileri ve işe alım gönderileri yazmak için üretken yapay zeka araçlarını tanıttı.

İnsanlar bu araçları kullandığında, LinkedIn’in metnin bir kısmının mı yoksa tamamının mı yapay zeka tarafından oluşturulduğunu belirtmediğini anlamak önemlidir.

Reklamlar için üretken AI kullanmak, büyük teknoloji pazarlama çözümlerinde düzenli bir özellik haline geliyor. Mayıs ayında Meta, pazarlamacılara yardımcı olan proje paketini piyasaya sürdü. metin yazarlığı, arka plan oluşturma ve görüntü kırpma. Haftalar sonra Google, reklamverenlerin üretken AI kullanarak görüntüler oluşturun. Şirket ayrıca kullanıyor Reklamları dönüştürmek ve arama sonuçlarında uyarlamak için yapay zeka.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın