Green Coffee Co., Kolombiya’da genişlemek ve alkollü içecekleri piyasaya sürmek için 25 milyon dolar sızdırıyor

rent a car 34

bu Yeşil Kahve Şirketikendisini “Kolombiya’nın en büyük kahve üreticisi” olarak tanıtan 25 milyon $’lık C Serisi özsermaye fonuyla kapandı.

Kahve büyük bir iştir ve küresel pazarın tahmini bir değeri vardır. 493 milyar dolar. Kahve reyonunda gördüğünüz eski üreticilere ek olarak, son yıllarda daha küçük operasyonlar da oluştu. En son, hakkında rapor verdim Chamberlain Kahvesi gibi şirketlere katılan risk sermayesini artırmak Aynı tür Ve Boş Sokaklafı olmaz birçok ünlü kahve markası. Dahil olmak üzere şirketler bile var. Bileşik Gıdalar ve geleneksel çekirdeksiz kahve yapan Atomo.

Green Coffee, 2017 yılında Cole Shephard tarafından kuruldu ve merkezi ABD’de bulunan, Kolombiya’da 9.000 dönümlük 14 çiftlikte faaliyet gösteren konsolide bir arabica kahve çiftçiliği şirketidir. Ayrıca Shephard’a göre 11.5 milyondan fazla kahve ağacı var ve bu da şirketi ülkedeki diğer tüm kahve üreticilerinden iki kat daha büyük yapıyor.

Shephard, “Bir varlık yönetimi ürünü olarak başladık, ancak iki yıl içinde şirketi yönetmeye başladık” dedi. “Kolombiya’dan bir işi uluslararası bir şekilde büyütmek için büyük bir fırsat ve bunu gerçekten kimse yapmıyordu. Diğerleri, insan sermayesinden veya ekonomik sermayeden yoksunken, hiç kimse sektöre gerçekten yatırım yapmıyordu.”

Büyük bir operasyona sahip olan şirket, ekimden işlemeye ve son müşterilerle doğrudan ticarete kadar tedarik zincirini kontrol ediyor dedi. Shephard, teknolojisinin ıslak değirmenlerinde suyu geri dönüştüren gelişmiş işleme makinelerini içerdiğini, böylece geleneksel olarak 20 litre olan yeşil kahveye kıyasla 0,3 litre su aldığını söyledi.

Shephard’a göre Green Coffee geçen yıl, önceki yılki 1 milyon dolardan 10 milyon dolar gelir elde etti. Gelecek yıl bunun 27 milyon dolara çıkmasını bekliyor.

Green Coffee, Shephard’ın da ortak olduğu Latin Amerika yatırım şirketi Legacy Group’un bir portföy şirketidir. Shephard, TechCrunch’a verdiği demeçte Green Coffee, C Serisi de dahil olmak üzere finansmanını, doğrudan Legacy Group’un tavsiye ettiği portföy şirketlerine yatırım yapan 450’den fazla bireysel, yüksek net değerli yatırımcı ağından alıyor. Toplamda, yatırımcılar işletmeye 60 milyon doların üzerinde para yatırdı.

Shephard, şirketin bu şekilde artırdığını belirtti çünkü “Legacy’deki ekip, bireysel yatırımcılara kör veya çeşitlendirilmiş bir fon modeli yerine doğrudan sevdikleri şirketlere doğrudan yatırım yapma olanağı sağlayan benzersiz ve heyecan verici anlaşmalar sunma konusunda her zaman güçlü hissetmiştir. çok az kontrole sahipler veya karar verme sürecini çok az kişisel ilgi gösteren büyük fonlara ve kurumlara devrediyorlar.”

Finansman turundan elde edilecek gelir, şirketin Kolombiya’daki çiftçilik operasyonlarını genişletecek, önümüzdeki yıl Houston’daki ABD merkezli kahve kavurma operasyonlarını hızlandıracak ve şirketin kahve kirazları ve kahve kirazları ve diğer kahve “atıkları”. Şirket şu anda bu genişleme planlarını uygulamak için 65 milyon dolarlık kurumsal borç sermayesi arıyor.

Bu arada Shephard, Green Coffee’nin “önümüzdeki iki yıl içinde dünyanın en büyük arabica kahve üreticisi haline gelmesini” bekliyor. Ayrıca, 2026 ABD halka arz çıkışını izliyor.

Shephard, “Kolombiya’da kendi saf etanolümüzü yaratmak için büyük ölçekli bir içki fabrikası kuruyoruz ve yan ürünlerimizin dörtte birini kullanarak yılda yaklaşık 5 ila 6 milyon şişe votka üretebiliriz” dedi.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın