Linda Yaccarino, NBCUniversal’dan ayrılarak Twitter CEO’su ateşini körükledi

Linda Yaccarino, kadın Twitter’ın bir sonraki CEO’su olarak sıcak tüyolar verildi, söylentileri doğrulayan veya yalanlayan herhangi bir açıklama yapmadı. Ancak çalışmaya kesinlikle açık: Reklamcılık ve ortaklıklar grubunun başkanı olduğu NBCUniversal bugün, şirketten derhal ayrıldığını duyurdu.

Yaptığı açıklamada, “Comcast NBCUniversal’ın bir parçası olmak ve en inanılmaz ekibe liderlik etmek mutlak bir onurdu” dedi. “Şirketimizi ve tüm sektörü dönüştürdük ve birlikte başardıklarımızdan gurur duyuyorum ve meslektaşlarıma ve akıl hocalarıma, özellikle Brian Roberts, Mike Cavanagh ve tüm NBCU liderlik ekibine minnettarım.”

Şu anda reklam satışları ve müşteri ortaklıkları başkanı olan Mark Marshall, rolü geçici olarak devralıyor.

Twitter’ın CEO rolünü kimin üstleneceğine dair spekülasyonlar, Twitter’ın sahibi ve şu anki CEO’su Elon Musk’ın dün yaptığı açıklamayla başladı. ilan edildi (Twitter’da) işi devralacak birini bulduğunu ve “yakında başlayacağını” belirtti. [about] Altı hafta.”

NBCU’nun duyurusu, birçok kişi tarafından Yaccarino’nun söz konusu yönetici olacağına dair raporların dolaylı bir teyidi olarak görülecektir. Hatta bugün resmi bir Twitter duyurusunun gelebileceği anlamına da gelebilir.

(Musk’un burada en azından bazı kurallara göre oynaması ilginçtir: Yeni CEO’nun etkisi zaten oyunda mı? NBCU, bir zamanlar en parlak döneminde Twitter için önemli bir medya ortağıydı, bu yüzden burada kibar davranmak ve kendi medyalarıyla koordinasyon sağlamak stratejisi buna da bir gönderme olabilir.)

Şirketin tepesine bir reklam patronu koymak – Musk, başkan ve “CTO, ürün, yazılım ve hizmetlilerden sorumlu CTO” olarak kalacağını söylüyor – şirket için işlerin ne kadar vahim olduğu düşünüldüğünde, akıllıca ve akıllıca bir hareket. Musk geçen yıl devraldığından beri iş cephesinde.

Twitter’ın kullanıcı ortamının denetleme, doğrulama ve diğer önemli yönlerine düzensiz politikalar uygulamak; ve tüm bu alanlara ve gelir elde etmek için kritik olan diğer alanlara (satış ekipleri dahil) odaklanan personelinin muazzam bir bölümünü işten çıkararak site, reklamcılardan ve bununla birlikte gelirlerden kan aldı.

Şimdi asıl soru, bunun bir kısmını geri alıp alamayacağı ve eğer öyleyse Musk’a ve Musk’ın muhasebe önceliklerine ters düşmeden bunu nasıl yapacağı.

Gelmek için daha fazla.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın