Hintli eğitim teknolojisi devi Byju’s, 700 milyon $ daha kapatma yolunda 250 milyon $ artırdı

Hintli edech devi yan kuruluşu Aakash’ın merakla beklenen halka arzından önce savaş sandığını oluştururken, Byju’s 250 milyon dolar topladı ve konuyu bilen iki kişinin söylediğine göre yaklaşık 700 milyon dolar daha almaya yakın.

New York merkezli yatırım şirketi Davidson Kempner, yapılandırılmış enstrümanlar aracılığıyla Byju’s’a 250 milyon dolar yatırım yaptı. İnsanlar, şirketin sermayenin geri kalanını bir devlet fonundan kesinleştirdiğini söyledi.

Sermayenin geri kalanı, değerlemeyi maksimum 22 milyar $ ile sınırlayan dönüştürülebilir bir notun parçası olarak girişime geliyor.

Byju’nun bir sözcüsü, yorum talebine hemen yanıt vermedi.

Byju’s’daki büyük finansman turu, Hindistan girişim ekosisteminin zayıflayan küresel ekonominin ortasında finansman sıkıntısı çektiği bir zamanda geliyor. 22 milyar dolarlık değerlemeyle Byju’s, Hindistan’ın en değerli girişimi.

TechCrunch’ın daha önce bildirdiğine göre, Byju’s, iki yıl önce yaklaşık 1 milyar dolara satın aldığı fiziksel bir öğretmen zinciri olan Aakash’ın halka arzıyla devam etmek için Citi ve Goldman Sachs dahil bankacılarla ileri düzey görüşmelerde bulunuyor.

Byju’s, Aakash’ın halka arzına devam etmek için yönetim kurulundan onay aldı. Geçen yıl yaklaşık 1 milyar dolara satın alınanve kağıt işini dosyalamak için hazırlanıyor.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın