Her risk sermayesi firmasının içinde yaşanan tartışma

Öncü Charles Hudson temkinli olmak istiyor ama çok dikkatli değil. Girişim kapitalisti geçen ay bir AI konferansındaydı, ancak mevcut yutturmaca döngüsü sırasında henüz yeni bir AI yatırımı yapmadı.

Daha önce bir sektörü ele geçiren, tekneler dolusu sermaye, yeni kurucular ve bazen de hızlı ve FOMO güdümlü anlaşmalar getiren bir dönüm noktası gören birçok yatırımcıdan biri. Tarihsel olarak, Hudson dışarıda oturmayı umursamadı. “Örneğin kripto ile, neredeyse sıfırda olmak benim için sorun değildi” dedi. “Yapay zekanın yanıtı olarak sıfırın uygun olduğunu düşünmüyorum. Soru, nerede ve nasıl olduğudur.”

“ChatGPT for X” şirketleri kesinlikle ilgi çekici olsa da, Hudson, önceden var olan farklı şirketleri bir araya getiren “paketleyici” şirketler oldukları için şimdilik onlara katılmadığını söylüyor. “Pişman olabilirim ama sanırım hayal gücümün yanıtı vermediğini söyleyebilirim.” Yakın zamanda bir kurucunun kendisine heyecan verici bir ürün sunduğunu, ancak başka birinin aynı aracı yapmasının ne kadar süreceği sorulduğunda, girişimcinin “iki hafta” yanıtını verdiğini söyledi.

Hudson’ın kriptoya olan ilgisi şu anda her genelci firmanın içinde olup bitenleri yansıtıyor: VC’ler net yeni girişimleri mi destekliyorlar yoksa mevcut portföylerinin onları yapay zekaya yönlendirmesine izin mi veriyorlar? Yapay zeka şirketleri uzayda mı?

Örneğin, Jason Lemkin, saf oyun yapay zeka girişimine henüz yatırım yapmadığını söylüyor. Acele olduğundan emin değilim ama yanılıyor olabilirim” dedi. Yatırımcının portföy şirketlerinin çoğu, işletmelerine bir yapay zeka bileşeni ekliyor. Sonra Sapphire’den Cathy Guo var. Geç aşamadaki girişimlere yatırım yaparak yatırım kararlarını vermesi için zaman ayırmasına izin veriyor. Yakın zamanda yaptığı bir konuşmada, devasa ürünler piyasaya süren büyük şirketler ile farklılaşmak için yapay zekayı entegre eden yeni şirketler arasındaki “silahlanma yarışını” anlattı.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın