Kunlon’un Play for Fun’ı kodsuz, yapay zeka tabanlı 3D simülasyon UGC oyunu Club Koala’yı piyasaya sürüyor

Bu Ekim ayında San Francisco’da düzenlenen ve “Playing the Edge” temasını keşfedeceğimiz GamesBeat Summit Next’in geri dönüşünü duyurmaktan heyecan duyuyoruz. konuşmak için başvur Burada ve sponsorluk fırsatları hakkında daha fazla bilgi edinin Burada.


Eğlence için oynaKunlun Group’un sahibi olduğu bağımsız oyun stüdyosu, yapay zeka destekli 3D simülasyon oyunu Club Koala’yı tanıttı.

Club Koala, yapay zeka işlevlerini dinamik, tamamen özelleştirilebilir, kullanıcı tarafından oluşturulan içerik (UGC) dünyasıyla birleştiren sosyal bir oyundur. Oyuncular, yapay zekanın gücü sayesinde benzersiz karakterler, mini oyunlar ve deneyimlerle kendi hayal dünyalarını, kişiselleştirilmiş bir cennet adasını yaratabilirler.

Şirket, yapay zekanın gerçekçi yapay zeka NPC’lerini ve büyüleyici yapay zeka müziğini içerdiğini söyledi. Gelişmiş özellikler, oyuncular için tasarımı basitleştirerek hikaye anlatımı ve arkadaşlığı teşvik eden benzersiz oyuncu toplulukları ve AI NPC’ler ile gerçekten sürükleyici bir dünya için alan sağlar. Herkese açık beta bu yılın sonlarında yayınlanacak.

Play for Fun, Club Koala’yı yapıyor.

İlk kez dünyanın en büyük oyun etkinliği Gamescom 2023’te duyurulan Club Koala, sektördeki yeni gelişmelerin önünü açmak ve her bireye gerçekten benzersiz, özgün ve sürükleyici bir deneyim sunmak için üretken yapay zekanın geniş olanaklarından yararlanmak istiyor oyuncu.

Oyun, yaratıcı oyun tutkusu ve yaratıcı dünyanın zevkleri olan CEO Fang Han’ın, kızı doğduğunda yeniden alevlenen çocukluğundan ilham aldı. Bu büyüyü yeniden hayata geçirmenin bir yolunu bulmak istiyordu.

Oyun, gücü oyuncuların ellerine veriyor, onlara kendi topluluklarını tasarlamaları ve gerçekliklerini sanal dünyaya getiren ve yaratıcılık, arkadaşlık, eğlence, eğitim veya başka türlü belirli temel ihtiyaçlarını karşılayan bir alan inşa etmeleri için ilham veriyor.

Beta lansmanı, özel ada tasarımları ve binalarının yanı sıra AI NPC’leri de tanıtacak. Oyuncular Club Koala’nın büyülü dünyasını keşfedebilecek, arkadaşlarıyla bağlantı kurabilecek ve AI NPC arkadaşlarıyla birlikte büyüyebilecek. Oyun, kullanıcıların gerçekten kendilerine özgü hikayeler yaratmalarına ve özelleştirilmiş, yapay zekalı bir dünya inşa etmelerine olanak tanıyacak.

Play for Fun ayrıca Koala editörünün beta sürümünün lansman sırasında mevcut olmasını beklediğini söyledi. Koala editörü, oyuncuların kendi sanal evrenlerini tasarlamalarını ve kendi benzersiz oyunlarını yaratmalarını kolaylaştırarak gücü her bir oyuncunun eline bırakıyor. Oyuncular ayrıca kendi oyunlarını paylaşabilecek, diğer oyuncuların oyunlarını keşfedebilecek ve arkadaşlarıyla ve Club Koala topluluğunun diğer üyeleriyle bağlantı kurabilecek.

“Yapay zeka günlük yaşamın ayrılmaz bir parçası haline geldi. Bunu sadece oyun endüstrisini bir sonraki aşamaya taşıma yönündeki büyük potansiyeli nedeniyle değil, aynı zamanda dünya çapında günlük yaşamın kalitesini artıracak bir araç olarak da görüyoruz” dedi Han. “Üretken yapay zekanın ve kendi son teknolojimizin ortaya çıkışıyla birlikte, oyuncuların kendilerini yaratıcı bir şekilde ifade edebilecekleri, arkadaşlık ve topluluk oluşturabilecekleri ve dinamik, sürekli gelişen bir evrenin tadını çıkarabilecekleri, yapay zeka destekli NPC’lerle bir UGC oyun deneyimi sunmaktan gurur duyuyoruz. .”

Club Koala, teknoloji ve PC ile mobil oyunlara yeni bir yaklaşımla, aşağıdakiler ve daha fazlası dahil olmak üzere en iyi ücretsiz özelliklerle oyuncular için hayat buluyor:

  • Ada inşaatı: Ana adada yer alan bu alan, sosyal oyun için yapı taşlarını sağlar. Oyuncular, sanal kimlikleri özelleştirmek, kendi deneyimlerini tasarlamak, görevler ve oyunlar aracılığıyla diğer oyuncularla bağlantı kurmak ve oyuncularla birlikte büyümek, kendi benzersiz hayal dünyalarında arkadaşlık ve topluluk oluşturmak için AI NPC’lerle tanışmak için bir avatar sistemi kullanabilirler.
  • Koala editörü: Unity3D üzerine inşa edilmiş ve oynanabilir UGC seviyesinde haritalar ve engelli parkur oyunları oluşturmak için çok sayıda model varlık kutusuyla donatılmış olup, hiçbir kodlama dili yoktur, oyunculara dışarıdan yardıma ihtiyaç duymadan kendi beğenilerine göre tasarlama ve özelleştirme özgürlüğü verir. Bu yüksek teknolojili düzenleme aracı, her seviyeden insanın kolayca yönetmesi ve çalıştırması için basitleştirilmiştir ve oyuncuları ada geliştirmelerinde destekler. Eğer hayal edebilirlerse, bu araç onu hayata geçirmelerine yardımcı olacaktır.
  • Kullanıcı tarafından oluşturulan mini oyunlar: Koala düzenleyicisinden yararlanan oyuncular, tüm beceri seviyelerine ve oyun tarzlarına hitap eden farklı türlerde kendi benzersiz mücadelelerini ve oyunlarını tasarlayabilirler. Oyuncular ayrıca arkadaşlarıyla mini oyunlarda rekabet ederek ve bunlara katılarak, birbirlerinin eserlerini kullanarak eğlenebilir veya tasarımlarını toplulukla paylaşarak işbirliğini, geri bildirimi teşvik edebilir ve diğer geliştiricilerle bağlantı kurma fırsatını yakalayabilir ve yalnızca mevcut mini oyunlara özel erişime sahip olabilir. Club Koala’da.
  • Yapay Zeka NPC’leri: Play for Fun’ın üretken yapay zekayı stüdyonun kendi geliştirdiği teknolojisiyle birleştiren Atom Yapay Zeka Sistemini kullanan Yapay Zekalı NPC’ler, oyunda karşılaştıkları oyunculardan bir şeyler öğrenebilir ve davranışlarını doğal ve özgün eylem ve konuşmalara girecek şekilde uyarlayabilir. Oyuncu modellerini ve tercihlerini analiz ederek, oyuncu ile AI NPC arasındaki etkileşim, NPC tarafından hatırlanacak ve aralarındaki sonraki etkileşime yansıtılacak ve oyuncu ile NPC arasında gerçek bir bağ kurulacaktır. Her AI NPC kendi kişilik özelliklerine, isteklerine ve anılarına göre kendi davranışlarını yürütecek ve dünyadaki diğer NPC’lerin ilişkilerini ve gelişimlerini etkileyecektir.

Büyünün gerçekleştiği yer

Kunlon, Play for Fun’un sahibi

Şirket, AI NPC’lerin oyun ortamıyla etkileşime girdiğini, çevreyi algıladığını ve gruplar halinde koordine ederek son derece insani hissettiren sürükleyici bir oyun yarattığını söyledi. Bu etkileşimler oyuncu için bir destek sistemi oluşturur ve sosyal-duygusal becerilerin geliştirilmesine yardımcı olan bir arkadaş topluluğu oluşturur.

AI NPC’ler, kendi programlarını oluşturmayı ve buna göre uygulamayı, beklenmedik davranışlara yanıt vermeyi, kişiselleştirilmiş zorluklar ve görevler sunmayı ve dinamik olarak gelişip karmaşık anlatılara katkıda bulunmayı içeren öz farkındalık ve bağımsızlık sergiler.

Tüm etkileşimleri hatırlama ve oyuncudan ilerledikçe öğrenme benzersiz yeteneği, benzersiz bir kişisel deneyim yaratır. Yapay zekalar, aile üyeleri ve arkadaşlar gibi gerçek hayattaki insanları sanal alemde hayata geçirmek veya bir oyuncunun hayatında rahatlık ve arkadaşlık için aradığı tamamen yeni kişilikler yaratmak için seçilebilir.

Oyun, ön işleme, pan-diyalog, metin ayrıştırma ve AI NPC davranış ağacı yapısını birleştirerek, her bir oyuncunun yaratıcı tarzını yansıtan hikayeler ve ilgi çekici bir oyun tarzı oluşturur.

Club Koala Beta sürümü dördüncü çeyrekte PC ve mobil cihazlarda halka açık testlere sunulacak. En son gelişmelerden haberdar olmak için, sekiz ayda 200.000’den fazla ziyaretle halihazırda 1.000 oyuncu, sanatçı ve geliştiriciden oluşan bir yaratıcı grubu kurmuş olan Club Koala Discord topluluğuna katılın.

Play for Fun Studio, Ocak 2021’de Singapur’da başladı ve 268 çalışanı var.

Bu oyunun duyurulan diğer yapay zeka karakter simülasyon oyunlarından ne kadar farklı olduğunu sordum.

“Club Koala, oyuncuları her etkileşimde hatırlayan ve onlarla birlikte büyüyen, onlara oyun oynamaya, etkileşim kurmaya ve arkadaşlığı geliştirmeye ilham veren AI NPC’lere sahip olacak. Üretken yapay zekayı Play for Fun’ın kendi son teknolojisiyle birleştiren Atom Yapay Zeka Sistemimizi kullanan Yapay Zekalı NPC’ler, oyunda karşılaştıkları oyunculardan bir şeyler öğrenebilir ve davranışlarını doğal ve özgün eylemlere ve konuşmalara dahil olacak şekilde uyarlayabilir,” dedi Alison. Play for Fun Gaming Studio’nun Yayın Müdürü Jiang, GamesBeat’e bir e-posta gönderdi. “Oyuncu kalıplarını ve tercihlerini analiz ederek, oyuncu ile AI NPC arasındaki etkileşim, NPC tarafından hatırlanacak ve aralarındaki sonraki etkileşime yansıtılacak ve oyuncu ile NPC arasında gerçek bir bağ kurulacak.”

Jiang ekledi, “Her bir AI NPC, kendi kişilik özelliklerine, özelliklerine, isteklerine ve anılarına göre kendi davranışlarını yürütecek ve dünyadaki diğer NPC’lerin ilişkilerini ve gelişimini etkileyecektir. Kullanıcılar kendi AI NPC’lerini geliştirebilecek ve farklı adalarda (ister arkadaşlarının adası, ister başka bir Club Koala oyuncusunun adası olsun) benzersiz oyun ve hikaye akışı deneyimleyebilecekler. Yapay zekanın büyümesi ilerleyecek ve yapay zeka ve oyuncuyla oluşturulan bilgi ve etkileşimlere bağlı olarak kişilik gelişecek. Anlatı farklılık gösterecek ve deneyimin tamamı her adada benzersiz olacak.”

Ve şöyle dedi: “Yapay Zeka NPC’lerimizin yanı sıra, ada inşaatı oyununu yönlendiren bir UGC platformumuz da var. Burada kullanıcılar, Koala Editör’ü kullanarak kendi oyunlarını geliştirebilir, aynı zamanda AI NPC’ler ve diğer kullanıcılarla etkileşime geçerek arkadaşlarına hem gerçek dünyada hem de sanal ortamda farklı oyunlar oynamaları ve benzersiz tasarımlarını birbirleriyle paylaşmaları için meydan okuyabilir.”

Hedef pazara gelince Jiang, Club Koala’nın 13 yaş ve üzeri oyuncular için Genç olarak derecelendirildiğini söyledi.

“Derecelendirme yönergeleri dahilinde her yaştan oyuncuyu memnun edecek güvenli ve eğlenceli bir deneyim yaratmaya çalışıyoruz. İster ileri düzey bir oyuncu, ister macera oyunlarının hayranı, ister yeni başlayan biri olun, kullanımı kolay düzenleme platformumuz ve yapay zeka teknolojimiz sayesinde herkesin kendisini yaratıcı bir şekilde ifade edebileceği hoş bir alan sağlıyoruz” dedi Jiang.

İlham konusuna gelince, “Club Koala, büyü ve çeşitlilikle dolu bir dünya hayal eden tutkulu bir oyuncu tarafından ateşlendi. Play for Fun’ın CEO’su Fang Han olan bu oyuncu, hayalini somut bir gerçekliğe, kendisinin ve kızının ait olduğu ve yaratıcılıklarının büyüyüp gelişebileceği bir yere dönüştürmek istedi” dedi.

Ve Jiang şunu ekledi: “Bay Fang çocukken macera oyunlarında kaybolur ve sonsuz güneş ışığı, arkadaşları ve uçsuz bucaksız deniziyle mükemmel bir cennet adasını hayal ederdi. Doğal olarak büyüdükçe hayatın kaosu ona çocuk olmanın sevincini unutturdu, ta ki kızı oluncaya kadar ve sihir geri geldi. Bu nedenle oyunumuz, ister genç ister genç olsun, herkesin hikaye anlatıcısı, tasarımcı ve geliştirici olabileceği güvenli ve keyifli bir deneyim sunuyor.”

GamesBeat’in inancı oyun endüstrisini ele alırken “tutkunun iş ile buluştuğu yer.” Bu ne anlama gelir? Haberlerin sizin için ne kadar önemli olduğunu anlatmak istiyoruz — sadece bir oyun stüdyosunda karar verici olarak değil, aynı zamanda bir oyun hayranı olarak. İster makalelerimizi okuyun, ister podcast’lerimizi dinleyin, ister videolarımızı izleyin, GamesBeat sektör hakkında bilgi edinmenize ve sektörle etkileşim kurmanın keyfini çıkarmanıza yardımcı olacaktır. Brifinglerimizi keşfedin.


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın