Komi, sayfada ödeme de dahil olmak üzere yeni içerik oluşturucu araçlarıyla halka açılıyor

Komiiçerik oluşturucular ve ünlüler için bir dijital vitrin olan bugün, birden fazla çevrimiçi mağazada tek bir yerde ürün satma yeteneği, sayfada ödeme işlevi, pazarlama araçları ve daha fazlası dahil olmak üzere yeni özelliklerle birlikte halka açıldığını duyurdu.

Şirket ayrıca VC yatırımcıları RTP, Third Prime, Antler, E& Capital’in yanı sıra Sony Music, Live Nation ve Laffitte Management Group liderliğindeki 12 milyon dolarlık A Serisi turunu da duyurdu. Finansman, ürün yelpazesini genişletmeye ve ABD merkezli ekibini büyütmeye yardımcı olacak. Genel olarak Komi, bir yıldan biraz fazla bir süre içinde 17 milyon dolar topladı.

Komi ilk olarak 2021’de diğer yeteneklerin yanı sıra etkileyiciler, müzisyenler ve sporcular için müzik albümlerini, YouTube videolarını, podcast bölümlerini, indirimli ürünleri, tur tarihlerini, buluşma fırsatlarını, sosyal medya hesaplarını ve daha fazlasını tanıtmak için bir açılış sayfası aracı olarak kullanıma sunuldu. . Kullanıcılar tüm içeriklerini ve ürünlerini TikTok, Instagram, Twitter, Pinterest, Snapchat, Spotify, Apple Music, SoundCloud, YouTube, Twitch ve Shopify üzerinden entegre edebilir.

Komi’nin kurucu ortağı ve CEO’su Lewis Crosbie, TechCrunch’a verdiği demeçte, artık herkese açık olan Komi, kendisini “yaratıcıların işlerini büyütmeleri için hepsi bir arada platform” olarak sağlamlaştırmak istiyor. Yenilemenin bir parçası olarak şirket, ticaret ve topluluk oluşturma tekliflerini geliştirmeye odaklanıyor.

Komi’nin yeni ticaret özellikleri, hayranların birden fazla mağazada en sevdikleri yaratıcının/ünlünün ürünlerine göz atmasına, ürünleri tek bir sepete eklemesine ve hepsini aynı sayfada ödemesine olanak tanıyacak. Örneğin, lizzo – popüler bir müzisyen ve Komi kullanıcısı – turne ürünleri için bir çevrimiçi mağazanın yanı sıra Yitty adında bir şekillendirici giyim markası işletiyor. Önceden hayranlar, göz atmak, alışveriş yapmak ve satın alma işlemlerini tamamlamak için ayrı web sitelerine gitmek zorunda kalıyordu.

Karma bir dijital vitrine sahip olmak, Amazon’un etkileyici programı veya birden fazla Shopify mağazası işleten etkileyicileri gibi bağlı pazar yerlerinden yararlanan içerik oluşturucular için de yararlı olabilir. Amazon vitrin entegrasyonu lansmandan kısa bir süre sonra kullanıma sunulacaktır.

rent a car 34

Sosyal ticaretin ulaşacağı tahmin edildiğinden 2025’e kadar 1,2 trilyon dolarCrosbie, Komi’nin markaları ve içerik oluşturucuları platform aracılığıyla ürünleri tanıtabilmeleri için birbirine bağlamanın bir yolu üzerinde çalıştığını da sözlerine ekledi.

Görsel Kaynakları: Komi

Ek olarak Komi, hayranlara e-posta veya telefon numarası gibi bilgileri sağlamaları halinde açılabilecek avantajlar sağlamayı içeren özel olarak oluşturulmuş veri yakalama araçlarını piyasaya sürüyor.

“Komi’nin topluluk oluşturma [initiative] Crosbie, içerik oluşturucuları veri yakalama konusunda güçlendirebileceğimiz ilginç yollar etrafında dönüyor. “Hayranlara anında avantajlar sunmaya çalışıyoruz… Anladığım kadarıyla size e-postamı veya telefon numaramı verirsem, şu anda özel bir şeyin kilidini açacağım.”

Şirket ayrıca “daha derin” pazarlama araçlarını piyasaya sürdüğünden bahsetti, ancak bunların ne olduğunu söylemeyi reddetti. Komi, kullanıcıların toplam görüntüleme, kazanç, tıklama ve diğer verileri toplamasına olanak tanıyan arka uç araçları içerir.

Tohumu bunun etrafında olduğundan TechCrunch Aralık ayında ele alındı, Komi, altı kıtadan iki milyardan fazla takipçiye sahip yaratıcılar ve markalarla ortaklık kurduğunu iddia ediyor. Platforma yakın zamanda katılan önemli kullanıcılar arasında Usher, Meghan Trainor ve Jessica Alba yer alıyor.

Platformun aylık 9,99 ABD doları veya yıllık 96 ABD doları olduğunu unutmayın. Yeni kullanıcılar 30 günlük ücretsiz deneme süresi alır.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın