Kılıçdaroğlu Kocatepe yürüyüşünü tamamladı

Kılıçdaroğlu Kocatepe yürüyüşünü tamamladıAna muhalefet lideri Kılıçdaroğlu, Büyük Taarruz Zaferinin 100. Yılı kutlamaları çerçevesinde Afyonkarahisar’a geldi. Kılıçdaroğlu, ilk olarak Afyonkarahisar’ın Şuhut ilçesindeki Atatürk Evini ziyaret ettikten sonrasında Zafer Yolu’ndan Kocatepe’ye yürüdü.

Kılıçdaroğlu’na, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal da birlikte rol aldı. Kocatepe’de gerçekleştirilen çelenk sunma töreninin arkasından konuşan Kılıçdaroğlu, amaçlarının daha güzel bir Türkiye’de yaşanılmasını sağlamak olduğunu anlatım etti.

Kılıçdaroğlu, “100 sene geçti, yeni bir 100 yıla başlıyoruz. Bir önceki 100 senenin atmosferini yaşamak için burada olmaktan son derece mutluyuz. Önümüzdeki 100 yıla bakmalıyız. Biz daha güzel bir Türkiye’de bağımsız ve demokratik bir Türkiye’de yaşamak için bizlerden öncekiler hayatlarını verdiler, düşmanla göğüs göğüse savaşım ettiler ve bugünkü bağımsız Türkiye’yi kurdular. Bize düşen vazife Türkiye’yi ikinci 100 yılda Gazi Mustafa Kemal ve arkadaşlarının kurduğu cumhuriyeti, demokrasiyle taçlandırmak. Biz önümüzdeki kuşaklara güzel bir cumhuriyet, demokrasisi gelişmiş bir cumhuriyeti bırakmak zorundayız. O nedenle 100 yıl sonra burada olmaktan son derece mutluyum. Biz önümüzdeki yüzyılda oldukça daha güzel bir Türkiye’yi el birliğiyle gönül birliğiyle kuracağız. Hayatlarını veren şehit olan gaziler onların hepsine minnet borçluyuz, onları dualarla yad ediyoruz” dedi.

kaynak: linehaber.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın