Kazara kendini vuran uzman çavuş hayatını yitirdi

Kazara kendini vuran uzman çavuş hayatını yitirdiAlınan bilgiye göre, Refahiye ilçesine bağlı Gümüşakar Karakolunda sorumlu uzman çavuş Özkan Karakaya (26) iddiaya gore doldur boşalt yaptığı esnada kazara kendini vurdu.

Ağır vurulan asker için takımlar seferber oldu. Yaralı askerin önce helikopter ile Erzincan’a getirilmesi planlandı. Bunun üstüne Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi otoparkında helikopterin inebilmesi için tertibat alındı. Bir süre sonra helikopterle getirilme sonucu iptal edilerek ambulans ile karayolundan yaralı uzman çavuş Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesine getirildi.

Hastanede yoğun bakım ünitesinde müdahale edilen asker kurtarılamadı. Hayatını kaybeden askerin cenazesi memleketi Balıkesir’in Dursunbey ilçesine gönderilecek.

Öte yandan, Erzincan Valisi Mehmet Makas, mevzuya ait bir taziye mesajı yayımladı.

Mesajda, “21.10.2022 tarihinde kazaen silahla vurulan ve sevk edilmiş olduğu hastanede yapılan tüm müdahalelere karşın kurtarılamayarak 24.10.2022 tarihinde hayatını yitiren Erzincan İl Jandarma Komutanlığı çalışanlarından Jandarma Uzman Çavuş Özkan Karakaya’nın vefatını büyük bir teessürle öğrendik. Karakaya ailesinin yaşadığı acı ve üzüntüyü içtenlikle paylaşıyorum. Bu vesileyle merhum uzman çavuşumuza Cenab-ı Allah’tan rahmet, ailesine, sevenlerine ve bütün Jandarma Teşkilatımıza baş sağlığı diliyorum” ifadelerine işaret edildi.

kaynak: linehaber.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın