Kanseri yendi kazada hayatını kaybetti

Kanseri yendi kazada hayatını kaybettiAdana’nın Seyhan ilçesi Ziyapaşa Mahallesi Özdemir Sabancı Bulvarı’nda iddiaya nazaran, bir araba 38 yaşındaki Ersin Lastikçi’nin kullandığı elektrikli scootera arkadan çarptı. Kazayı kabul eden vatandaşlar durumu esenlik ve polis ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen esenlik ekipleri, Lastikçi’nin yaşamını kaybettiğini tespit etti. Lastikçi’nin kazadan önce sırtında asılı olan gitarı cansız bedeninin üstüne kondu. Bu durumu bulan yoldan geçen vatandaşlar duygulu anlamış olur yaşadı. Polislerin olay yerindeki incelemelerinin peşinden cenaze otopsi yapılmak suretiyle Adana Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Otomobil sürücüsü ise gözaltına alındı.

Lastikçi’nin eniştesi, gövde tahsil öğretmeni Ersin Aydınalp, kayınbiraderinin 2 yıl önce yakalandığı lenf kanserini oldukça büyük mücadeleyle yendiğini belirterek, “Benim benzer biçimde beden öğrenim öğretmeni ancak atanamadı. Kansere yakalandı yendi. Bu nedenle özür grubundan belirleme bekliyordu. Ayrıca amatör olarak müzisyenlik yapıyor. Dün de tekrar sanırım dostlarıyla müzik meydana getirmeye giderken otomobilin çarpması sonucu hayatını kaybetti” dedi.

Aydınalp, sürücü öğretmenliği de yaptığını belirterek, elektrikli scooter konusunda hem sürücülere hem de yetkililere seslenerek, “Daha bir sene olmadı komşum scooter kullanırken öldü. Bugün ise kayınım öldü. Buna kesinlikle bir çözüm bulunmalı. Hem diğer vasıta sürücüleri aynı zamanda scooter kullanıcıları daha duyarlı olmalılar. Bu mevzuda bilinçlenmemiz lazım” diye konuştu.

kaynak: linehaber.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın