AK Parti’ye katıldığını açıkladıCHP’den seçilen, peşinden Memleket Partisi’ne geçen ve ordan da istifa eden Bağımsız İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, AK Parti’ye geçtiğini resmen duyurdu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisini partiye çayır ettiğini belirten Çelebi, “Yoluma Cumhur İttifakı çatısı altında AK Parti’de devam edeceğim” dedi.

Çelebi, Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Yüce Türk Milleti,

Türk Silahlı Kuvvetlerinin namuslu ellerinde yetişen asker kökenli bir milletvekili olarak yol haritasını çizen şehitlerimiz ve beni bugünlere getiren aziz milletimizdir. Açıktan tarafım. PKK-Öcalan severlerin hoş görüldüğü denklemlerde olmam düşünülemez!

-Vatan ve ulus bütünlüğümüzü,

-FETÖ, PKK terör örgütleriyle kararllı mücadeleyi,

-Milli mevzuları (Mavivatan, S400, Kıbrıs, Azerbaycan, Sözde Soykırım, Tezkereler, Savunma Sanayisi) önceleyen siyasal anlayışımın gereği olarak;

Kimsesizlerin kimsesi Cumhuriyetimizin neferi, Atatürk’ün askeri, Türk Milletinin sesi olarak yoluma Cumhur İttifakı çatısı altında AK Parti’de devam edeceğim. Kurulan yeni dünya düzeninde bölgemizdeki EGEMENLİK mücadelemiz akamete uğramadan devam etmelidir.

Davet ederek şahsımı onurlandıran Sn. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımı sunuyorum. Halkımızın dertlerine çareler üretmek için bugüne kadar olduğu benzer biçimde bundan sonra da fazlaca çalışmaya devam edeceğim. Özellikle Kahraman Güvenlik Güçlerimizin, şehit aileleri ve gazilerimizin hak ve hukukuna yönelik düzenlemeler için katkı sunacağım.

Mücadelemiz, dirayetimiz, direncimiz, inancımız mensubiyetinden gurur duyduğumuz Türk Milletinin var oluş gayesine hizmet, Türkiye’nin tarihsel devamlılığına sonuna kadar destektir.

Saygılarımla.”

AK Parti Sözcüsü Çelik’ten izahat

Sözcü Çelik: AK Parti ailemize katılan Mehmet Ali Çelebi milletvekilimize hoş geldiniz diyoruz. Tebrik ediyoruz. Cumhur ittifakı yoluna kararlılıkla devam ediyor” ifadelerine yer verdi.

kaynak: linehaber.com.tr

Yorum yapın